Kripto Para

Yeni Luna tokenini listeleyecek kripto borsaları aşikâr olmaya başladı

Investing.com – Kripto para borsaları, 27 Mayıs’ta piyasaya sürülmesi planlanan yeni Terra ağını destekleme niyetlerini açıklamaya başladı.

Kripto ekosisteminin en büyük borsaları Binance, Bitfinex, ByBit, Crypto.com, FTX, Gate.io, Huobi ve Kucoin, şimdiden Terra 2.0’ı destekleyeceklerini duyurdu. Bunlar ortasında LUNA’nın çöküşünün akabinde altcoin’i platformlarından çıkarmasına karşın yeni LUNA’yı destekleme kararı alan kripto borsaları bulunuyor.

Bu borsalar ortasında süreç hacmi açısından dünyanın en büyük borsası Binance’in takviyesi son derece kıymetliydi. Çünkü Binance, en yüksek LUNA süreç hacmine sahip kripto para borsası pozisyonunda bulunuyor.

Yeni Terra Blockchain’in başlatılmasından sonra ağı destekleyecek borsalarda LUNA ve UST tutan müşteriler ile harici cüzdanlarında bu kripto varlıkları tutan bireylere airdrop yoluyla yeni LUNA tokenleri dağıtılacak. Hakediş ölçülerinin yüzde 30’u peşin gönderilmesi planlanırken kalan kısım 6 aylık ödeme devirlerinde 2 yıllık müddet zarfında gönderilecek. Terra takımı, daha önce  dağıtımından sonra volatiliteyi önlemek emeliyle 20 günlük bir kilitleme müddeti olacağını bildirmişti. 

Terra 2.0’ı destekleyen başka kripto para borsaları ise Bitrue, Kraken, OKX, Bitget, Lbank, HitBTC, BitMart, WhiteBIT, BKEX ve MEXC Küresel olarak sıralandı.

Birçok kripto borsasının tersine LUNA’yı desteklemeyecek platformlar da var

Bunun yanında Güney Kore borsası Korbit, yeni LUNA’yı desteklemeyi reddetti. Ayrıyeten ABD merkezli en büyük kripto borsası, Coinbase (NASDAQ:COIN), LUNA’yı delist ettikten sonra yeni LUNA’yı listelemeyecek en büyük borsa olarak duruyor.

LUNA Classic (LUNC) olarak güncellenecek mevcut LUNA tokeni de şu anda listeleyen birçok borsada süreç görmeye devam edecek.

Müellif: Günay Caymaz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.