Kripto Para

Yatırım Efsanesi Bitcoin’de Yeni Taban Bekliyor: Bu 4 Seviyeyi Verdi!

Satış rekorları kıran “Zengin Baba Fakir Baba” şahsî finans kitabının müellifi Robert Kiyosaki, yakın tarihli bir tweet’te Bitcoin için 4 taban düzeyini verdi.

Robert Kiyosaki, Bitcoin için taban düzeyleri tartışıyor

Kriptokoin.com tahlillerinde yer verdiğimiz üzere, Bitcoin fiyatı Mayıs başında yapılan Fed toplantısı sonrası üst taraflı ivme kazandı. Akabinde gelen satışlar hafif bir düzeltmeye neden olurken, Terra ekosisteminin çöküşü Bitcoin fiyatını 27 bin dolara çekti. Robert Kiyosaki’de başkan kripto para ünitesi için yükselişte kaldığını, lakin yeni tabanların test edileceğini söylüyor:

Bitcoin’in geleceği konusunda optimistim. Yeni taban testi bekliyorum. 20 bin dolar mı? 14 bin dolar mı? 11 bin dolar? 9 bin dolar mı? Neden yükselişte kalıyorum? Fed ve Hazine yozlaşmış kuruluşlardır. Dürüstlüğü, bütünlüğü ve ahlaki pusulayı tekrar kazanmadan evvel kendi kendilerini yok edecekler. Dikkatli ol. Farkında ol.

Müellif, Bitcoin fiyatının 20.000 ila 9.000 dolar ortasında rastgele bir yerde olabileceğini varsayım ediyor, lakin yükselişe devam edeceğini düşünüyor:

Neden yükselişe devam ediyorum? Fed ve Hazine yozlaşmış kuruluşlardır. Dürüstlüğü, bütünlüğü ve ahlaki pusulayı yine kazanmadan evvel kendi kendilerini yok edecekler. Dikkatli ol. Farkında olun.

Geçen hafta Kiyosaki, BTC çöküşünün “harika bir haber” olduğunu düşündüğünü söylemişti. O sırada, 20.000 dolar ve 17.000 doların taban düzeyleri olabileceğini kestirim etti ve “kamyonu desteklemeden” evvel Bitcoin’in bu düzeylere düşmesini beklediğini söyledi.

Yatırım efsanesi, BTC dalgalanırken bile bu hafta yorumlardan geri adım atmadı

Geniş ve yakıcı açıklamalara düşkün bir muhalif olarak ün kazanan Kiyosaki, Bitcoin’de yükselişe devam etmesinin nedeninin, Federal Rezerv ve Hazine Departmanı’nın “yozlaşmış kuruluşlar” olması olduğunu söylüyor, fakat bunun tam olarak neden yahut bunun Bitcoin fiyatı ile ne ilgisi olduğu hakkında daha fazla bilgi vermiyor.

Her halükarda, Kiyosaki açıkça yatırımcıları Kasım ayının en yüksek düzeyi olan 68.990 dolardan %56 oranında düşen Bitcoin’e çağırıyor. Fakat, tabanı beklemekten diğer ne vakit satın alacağını söylemiyor. Fiyat dalgalanmaları göz önünde bulundurarak bunu kestirim etmek aslında güç. Kiyosaki ise fiyatın 10.000 doların altına düşebileceğini varsayım ediyor. Bitcoin bu düzeye 2020 yazından beri geri dönmedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.