Borsa

VMware, JPMorgan ve Electronic Arts yükselirken Broadcom düştü

Muharrir – Peter Nurse

Investing.com – 23 Mayıs Pazartesi günü ilgi çekebilecek pay senetleri:

  • VMware (NYSE:VMW) %23 artış yaşadı. Wall Street Journal, Broadcom’un (NASDAQ:AVGO), bulut bilişim şirketini almak için ileri seviyede görüşme içinde olduğunu raporladı. Yılın en büyük muahedesi olabilecek bu mutabakat haberi üzerine Broadcom %4,8 düşüş yaşadı.
  • Bank of America (NYSE:BAC) %1,3 yükseldi. Ülkenin varlık açısından en büyük ikinci bankası, ABD’de saatlik taban fiyatı Pazartesi günü 22 dolara çıkardığını duyurarak 2025 yılına kadar saatlik 25 dolar fiyat ödeme kelamına bir adım daha yaklaşmış oldu.
  • JPMorgan (NYSE:JPM) %1,6 kıymet kazandı. Yatırım bankası, net faiz geliriyle ilgili görünümü yükseltirken maddi sermaye getirisi gayesini yineledi.
  • Eli Lilly (NYSE:LLY) %1,5 artış gösterdi. SVB Securities, obeziteyle de çaba edebilecek yeni “çığır açan” diyabet ilacının güçlü karlar sağlayabileceğini söyleyerek ilaç üreticisini ‘üstün performans’ olarak derecelendirdi.
  • Pfizer (NYSE:PFE) %0,7 ve BioNTech (NASDAQ:BNTX) %2,1 yükseldi. İlaç üreticisi, üç doz COVID-19 aşısının, klinik deneylerde beş yaş altı çocuklarda güçlü bir bağışıklık yansısı oluşturduğunu söyledi.
  • Tesla (NASDAQ:TSLA) yaklaşık %1 düştü. Reuters bir iç yazışmaya atıf yaptığı haberinde araba üreticisinin, Şanghay’daki tesisinde üretimi, Salı gününden itibaren karantina öncesindeki düzeye çıkarmayı düşündüğünü bildirdi.
  • Electronic Arts (NASDAQ:EA) %3,5 kıymet kazandı. Görüntü oyunu şirketinin, faal bir halde alıcı yahut birleşme ortağı aradığı raporlandı.
  • GameStop (NYSE:GME) %2,6 artış gösterdi. Görüntü oyunu perakendecisi, bu yılın sonunda yapacağı NFT pazaryeri lansmanından evvel kripto ve NFT saklama, gönderme ve alma süreçleri için dijital bir varlık cüzdanı oluşturduğunu açıkladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.