Kripto Para

Vitalik Buterin: Artık Milyarder Değilim

Ethereum kurucularından Vitalik Buterin, atmış olduğu tweet’te artık bir kripto milyarderi olmadığını belirtti.

Buterin bu açıklamayı, dünyanın en zenginleri listesinde başı çeken Elon Musk ve Jeff Bezos ile ilgili bir tweet’e cevap verirken yaptı.

Charles Hoskinson ve Joseph Lubin üzere isimlerle Ethereum’u kuran Buterin’in geçtiğimiz Kasım ayında 1,5 milyar dolarlık ETH’si bulunuyordu.

Lakin o günden beri en büyük ikinci kripto paranın pahası %50’den fazla azaldı ve Buterin’in varlıkları da yarı yarıya düştü. Bu durum Buterin’in “milyarder” statüsünün de değişmesine neden oldu.

Servetlerinin büyük bir kısmını kaybeden başka kripto milyarderleri ortasında Binance CEO’su Changpeng Zhao da yer alıyor. Bloomberg’e nazaran tüm kripto milyarderleri toplamda 80 milyar dolar kaybetti.

Buterin, Jeff Bezos’un ve Elon Musk’ın Twitter’da kendilerine gelen yorumlara karşılık vermesini övdü ve “büyük patronların” direkt halkla irtibata geçmemesinden dolayı şikayet etti. Daha sonra da artık kendisinin bir kripto milyarderi olmadığını söyledi.

Buterin, kripto milyarderi olduğu devirlerde hayli cömert davranışlarıyla takdir topladı. Ethereum kurucusu pandemiyi hafifletmeye yardımcı olmak için, SHIB arzının %5’ini bir Hint sıhhat kuruluşuna bağışladı. Bu bağış o periyotlarda 1 milyar dolara eşdeğerdi.

Buterin birkaç hafta evvel de Dogecoin Vakfı’na 1 milyon dolarlık Ethereum bağışladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.