Alt Coinler

Uzmanlar Konuştu: LUNA Çöküşü Bu Formda Durdurulur!

Terra (LUNA) ekosisteminin çöküşünün akabinde, birden fazla uzman ileriye yönelik görüşlerini lisana getirdi. Bir Ethereum (ETH) katman-ikinci ölçekleme tahlili olan Polygon (MATIC), probleme farklı bir şeklide yaklaştı. Polygon Studios CEO’su Ryan Wyatt, takımın Terra’nın projeleriyle Polygon’a geçişi için onlara yardımcı olmak ismine “yakından çalıştığını” söyledi. Takım, hareketi desteklemek için fon ve öbür kaynakları tahsis edecek. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz.

Vitalik Buterin, küçük yatırımcının korunması gerektiğini savunuyor

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, bir yatırımcı tarafından önerilen enteresan fikri paylaştı ve destekledi. Balinalar kayıplarıyla başa çıkmaya çalışırken, Buterin, stablecoin’in “en düşük ölçüde birikim yapan” küçük yatırımcılarına birinci mevduatın geri ödenmesini destekliyor. Güncellenen teklife nazaran küçük cüzdan sahipleri, cüzdanlarında 50 bin dolara kadar UST’si olan sahiplerdir. Bu fikir, elbette, UST sabitin rezervlerinin hala sağlam olduğu varsayılarak ortaya çıkmıştır. Bu türlü bir durumda, Terra bu yatırımcılara 1-1,5 milyar dolar ortasında değişen bir ödeme için borçlu olacaktır.

Vitalik ayrıyeten, 250 bin dolara kadar sigorta önerdi. Tüm bunların gerisindeki fikir, bu çeşit felaketleri atlatmak (veya kuralları kendileri yazmak) için gerekli güce yahut finansal araçlara sahip olmayan, piyasadaki daha küçük ve daha zayıf iştirakçilere daha fazla muhafaza sağlamaktır.

Billy Markus, Terra (LUNA) CEO’sunu eleştirdi: Yatırımcılardan aldığınız paraları geri ödeyin!

Bu ortada, Terra’nın Kurucusu Do Kwon, yine online olarak ortaya çıktı ve blockchain’in bir hard fork’unu önerdi. Plan, “ağ sahipliğini” tekrar organize edecek ve topluluğa bir milyar LUNA token dağıtmak üzerine konseyi. “Terra Ekosistem Canlanma Planı” olarak isimlendirilen teklif, TERRA 2’nin UST’yi tekrar sabitlemek için bir likidite havuzu başlatması gerektiğini söyleyen birkaç bireyden dayanak aldı.

Bununla birlikte, çoğunlukla, kripto topluluğu üyeleri planı epeyce kusurlu buldu. Binance CEO’su Changpeng Zhao, fork’un yeni bedel getireceği kanısının sadece “arzu dolu bir düşünce” olduğunu söyleyerek bu görüşü sert bir biçimde eleştirdi. Zhao, Terra’nın biriktirdiği 2,7 milyar dolarlık BTC rezervlerini de sordu. Bildirildiğine nazaran, Luna Foundation Guard (LFG), UST’nin kazasının akabinde rezervini boşalttı. Bu planın bir öbür eleştirisi de Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus’tan geldi. Kwon’un daldan çekilmesi gerektiğini söyleyen Markus, şunları kaydetti:

Başarısız protokollerinin kurbanlarına ödeme yapmak istiyorlarsa, yeni kurbanlardan yeni para kullanmak yerine, yatırımcılardan esasen aldıkları parayı onlara geri ödemek için kullanmalılar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.