Kripto Para

Uzmanlar: Altın Fiyatları Bu Seviyeleri Tutmalı! Yoksa…

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’ndan (CFTC) alınan verilere göre; Federal Rezerv’in artan enflasyon tehdidini agresif faiz artırımlarıyla karşılayacağına dair beklentiler, yatırımcıları altın piyasasına atlamakta tereddüt yaşamasına neden oluyor. Altın fiyatları konusunda ise çeşitli beklentiler var. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Analist: Altın fiyatları 1.830 doların üzerinde olmalı

4 Ocak’ta sona eren hafta için CFTC’nin raporu, para yöneticilerinin Comex altın vadeli işlemlerinde spekülatif brüt uzun pozisyonlarını 6.137 azaltarak 124.252’ye düşürdüklerini gösterdi. Aynı zamanda, açık pozisyonlar 1.982 sözleşme artarak 44.744’e yükseldi. Altında açılan uzun pozisyonlar, bir önceki haftaya göre nispeten değişmeden 79.508 seviyesinde bulunuyor.  Analistler, Fed’in yaklaşan faiz oranları artışlarının yakın vadede altın fiyatlarını sınırlayabileceğine dikkat çekiyor. CME FedWatch Tool’a göre, piyasalar şu anda bu yıl dört faiz artışı fiyatlıyor ve ilk hamle Mart ayında geliyor. TD Securities’teki emtia analistleri ise aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Uzmanlara göre yatırımcılar, Federal Rezerv’in son şahin açıklamalarına ve dünya çapında salgının hızlanmasına karışık bir yanıt verdi. Bir yandan, Fed’in her zamankinden daha yüksek sert tonu, para yöneticilerini uzun süreli altın maruziyetini agresif bir şekilde azaltmaya teşvik etti. Öte yandan, küresel bir yavaşlamaya dair endişeler ve olası riskten korunma, spekülatörlerin kısa pozisyonlarını sağlam bir şekilde kapatmasına neden oldu.

Saxo Bank’ın emtia stratejisi başkanı Ole Hansen, reel tahvil getirilerinin altı ayın en yüksek seviyesine çıkmasıyla altın piyasasında dirençli güce işaret ettiğini söyledi. Ancak, yeni yükseliş için altının 1.830 doların üzerinde tutulması gerektiğini de sözlerine ekledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.