Kripto Para

Uzman Kestirimleri: Bitcoin Sıradaki Seanslarda Nerede Olacak?

Büyük kripto piyasası çöküşünün ortasında Bitcoin, 30.000 dolar düzeyini yine kazanarak boğaları ayakta tutmayı başardı. BTC.D %45 civarındayken, altcoin piyasası çöküş sırasında pahasının bir kısmını iade etti.

Bitcoin artık 31.000 doların üzerine çıkacak mı? Uzmanlar konuşuyor

Bitcoin’in son 7 günlük fiyat grafiği, başkan kriptonun 28.733 dolara kadar düşmesine karşın daima olarak 30.000 dolar fiyat düzeyinin üzerine çıktığını gösteriyor.

Uzmanlar, Bitcoin fiyatındaki toparlanmanın yakında, en azından olumlu hisler global piyasalara dönene kadar gerçekleşmeyebileceğini söylüyor. Bununla birlikte, Bitcoin fiyatının daha fazla düşmeyeceğine dair indikatörler yüksek. Tersine, mevcut eğilim devam ederse 31.000 dolar düzeyinin üzerine çıkabilir. Edul Patel CEO’su ve kripto yatırım platformu Mudrex’in Kurucu Ortağı Edul Patel, yakın tarihli tahlillerinde konsolidasyonun Bitcoin’in lehine olacağını söylüyor:

BTC’nin mevcut dayanağı 27.000 dolarda, birinci direnç ise 33.000 dolar düzeyinde bulunuyor. Önümüzdeki günlerde BTC’nin 31.000 doları geçtiğini görebiliriz, zira ivme geçen her gün boyunca düzgünleşir.

Analistlerin ortak kanısı, BTC fiyatının 31 bin dolar civarında şekilleneceği

Hindistan merkezli kripto para borsası WazirX analistleri, saatlik vakit diliminde BTC’nin 29.000 ila 31.000 dolar ortasında konsolide olduğunu belirten bir not paylaştı. Birtakım kıymetli trend dönüşleri için 31.000 doların üzerine çıkması gerekebilir. Raporun bir kısmında şunlar söyleniyor:

Bitcoin, satın alma ivmesi arttıkça yaklaşık %1.6 kazanmak için marjinal bir halde yükseldi. Saatlik vakit diliminde BTC trendi, 29 bin dolar ile 31 bin dolar düzeyleri ortasında konsolide olan bir üçgen formasyon içinde hareket ediyor. Bitcoin için bir sonraki direncin 40.000 dolar ve takviyenin 24.000 dolar olması bekleniyor. Kıymetli bir trend dönüşü görmek için BTC’nin 31 bin doların üzerine çıkması ve 40 bin dolar düzeyine yanlışsız ilerlemesi gerekiyor.

Kriptokoin.com analizlerinde yer verdiğimiz üzere, Guggenheim Partners’ın global baş yatırım sorumlusu Scott Minerd, yakın tarihli tahlillerinde Bitcoin (BTC) de neden düşüş beklediğini paylaştı. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.