Kripto Para

Uzman İsim: Altın Fiyatları Bu Destansı Seviyeleri Görecek!

İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Ramazan Kurtoğlu, altın fiyatları için kritik bir yorum yaptı. Altının önemli bir yatırım aracı olduğunu düşünen uzman, bu yatırımın özellikle fiziksel olarak yapılması gerektiğini vurguluyor. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Altın fiyatları ne yöne gidecek? Yatırımcılar ne yapmalı?

Altın yatırımcılarına özellikle fiziki altın almalarını tavsiye eden İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Ramazan Kurtoğlu, bir YouTube videosunda altın varlığının “koruma varlığı” olduğuna dikkat çekti. Dünyanın en büyük ülkelerinden biri olan Çin’in 35 bin altın tuttuğunu vurgulayan uzman isim, bazı tarihlerin önem taşıdığını kaydetti. Önümüzdeki 2023 ve 2030 yıllarının değerli metal için büyük önem taşıdığını söyleyen Kurtoğlu’na göre bu dönemlerde altın ve gümüşlere yatırım yapılmalı. Ancak, bu yatırımın özellikle fiziksel olarak yapılması gerektiğini, hesap açılırsa alınmak istendiğinde yatırımcıların altınlarını alamayabileceğini düşünüyor.

Bunun ardındaki sebep olarak Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bütçe açığı ve halkın borç miktarının artışından bahsediyor. Söz konusu kriz dönemlerinde gümüş ve altının alınması gerektiğini belirtiyor. Uzman isim, 2023-2028 yılları arasında altının ons fiyatının 10 bin doları geçeceğini belirtiyor. Altının, önümüzdeki kriz dönemlerinde ciddi bir yardım olacağını, değerli metalin hiçbir zaman değer kaybetmeyeceğini söylüyor. Kurtoğlu son olarak, bu değerli metallerin ilerleyen dönemlerde piyasada işleyen tek araç olacağını düşünüyor. Yazım sırasında ons altın 1.838 dolardan el değiştiriyor. Gram altın ise yüzde 0.2’lik bir düşüş ile 791 lira civarında.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.