Kripto Para

Uzman Altın Fiyatları İçin Tarih Verdi: Bu Dipleri Bekleyin!

Altın fiyatları, 2022 yılına girdiğinden bu yana ciddi bir atılım yapmadı. Yıl içerisinde bazı analistler, altının yükselişe geçeceğini düşünüyor. Hatta, bazıları, altının ons fiyatının 2.000 dolar civarına çıkacağını öne sürüyor. Kimine göre, 2022 için genel görünüm oldukça pozitif. Öte yandan bir ekonomist, 2023 için olumsuz bir tahminde bulundu. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Ekonomistten, altın fiyatları için olumsuz tahmin

Ekonomist Erol Karayızıcı, altının ons fiyatına yönelik bir açıklamada bulundu. Karayızıcı, altının ons fiyatının en iyi durumda 1.835 veya 1.900 dolara kadar yükselebileceğini düşünüyor. Öte yandan, 2023 yılının değerli metal için olumsuz olacağını öne sürüyor. Değerli metalin genel olarak “bir yukarı, iki aşağı” tarzında hareket ettiğini söyleyen ekonomist, bu durumu büyük bir şok durumunun değiştirebileceğini söylüyor.

Söz ettiği “yükseliş, düşüş” örgüsünün değişmesi durumunda altının 1.590 doları test edebileceğini söyleyen ekonomist, önümüzdeki iki yıl içerisinde ABD Merkez Bankası’nın faiz artırımı gerçekleştirmesi durumunda 1.350 dolar ve 1.400 dolarlık seviyelerin testinin de mümkün olduğunu düşünüyor. O seviyelere düştüğü zaman, altının daha çekici hale gelebileceğini belirten ekonomist, “ama buna daha zaman var,” ifadelerini kullanıyor.

Yazım sırasında altının ons fiyatı 1.813 dolardan işlem görüyor. Altın, geçtiğimiz haftalarda ABD Merkez Bankası toplantısında konuşulanların yayınlanmasıyla 1.830 dolara kadar yükselmeyi başarmıştı. Öte yandan, gram altın, yüzde 0.63’lük bir yükseliş ile 794 lira civarında el değiştiriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.