Alt Coinler

UST’leri Satan Ünlü Şirket: Elimizde Bu 3 Altcoin Kaldı!

Bu yılın başlarında Argo Lab yan kuruluşu aracılığıyla Web3’e giren madencilik şirketi Argo Blockchain (ARGO), Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Terra USD (UST)’de maddi olmayan bir payı olduğunu ve UST erimesi sırasında konumunu ‘neredeyse başa baş’ kapattığını söyledi. Ayrıyeten, şirket portföyünde üç altcoin projesinin kaldığını belirtti.

UST’lerini vaktinde satan Argo’nun portföyünde bu altcoin projeleri kaldı

Argo’nun CEO’su Peter Wall, şirketin birinci çeyrek kar konferansı görüşmesi sırasında “Terra ekosistemine çok fazla yatırım yapmadık. Biraz UST’miz vardı, Anchor Protcol’de (farming) randıman çiftçiliğine katılıyorduk” dedi.

Argo, “Argo Labs” isimli madencilik dışı bir iş ünitesi oluşturan halka açık birinci kripto madenciliği şirketlerinden biriydi. Yan kuruluş, Argo’nun işini çeşitlendirmek ve Blockchain ekosistemindeki başka fırsatlardan yararlanmak hedefiyle Ocak ayında kuruldu. Şirketin birinci çeyrek sunumuna nazaran, şu anda Argo Lab’ın yatırımları Polkadot (DOT), Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) içeriyor.

Peter Wall’a nazaran Argo, fiyat büsbütün çökmeden evvel UST konumlarını token başına 93 sentten satabildi. LUNA çöküşü sonrasında, UST hala 10 sent civarında süreç görüyor. Peter Wall, mevzuya ait olarak şu açıklamayı yaptı:

Geriye dönüp baktığımda, o düzeyden satış yapmak, şu anda 12 sent civarında süreç gördüğünü dikkate aldığımızda çok âlâ bir ataktı. Genel olarak, net bazda, Terra ekosisteminde, holdinglerimizden elde ettiğimiz randımanı dikkate aldıktan sonra neredeyse konumlarımızı başa baş kapattık.

Terra’nın çöküşüyle yatırımcıları çaresizlik içinde

Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere geçen hafta, Terra’nın LUNA tokeni, ABD dolarına sabitlenmiş algoritmik stablecoin TerraUSD (UST) sabitini kaybedip 10 sentin altına düşerek, Terra ekosisteminden fon çıkışına ve kripto topluluğunda projeye yönelik hassaslığın azalmasına neden oldu ve pahası %99,7 düştü. Terra ekosisteminin çöküşü, çok sayıda büyük ölçekli ve ferdi yatırımcıya ziyan verdi. Toplumsal medyada ve bildiri panolarında, eski LUNA destekçileri büyük kayıplar, çaresizlik ve ümitsizlik bildiriyorlar.

Argo Blockchain, net gelirinin düştüğü lakin gelirinin yıldan yıla arttığı Çarşamba günü birinci çeyrek çıkarlarını bildirdi ve 2022’nin sonuna kadar saniyede 5,5 exahash (EH/s) hashrate kılavuzunu yineledi. Madencinin payları Çarşamba günü ABD’de yaklaşık %4 düştü ve halka açık öbür kripto madencilerininkine ayak uydurdu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.