Kripto Para

UST Aldıran Ünlü CEO, BTC ve LUNA Kestirimleri İçin Özür Diledi!

Three Arrows Capital’in kurucu ortağı Su Zhu, Twitter’dan Bitcoin Supercycle fiyat tezinin yanılttığını kabul etti. Geçtiğimiz haftalarda LUNA ve UST kestirimlerinden ötürü da özür dileyen CEO, Bitcoin fiyatının 2.5 milyon dolara kadar çıkabileceği tarafında iddialarda bulunmuştu.

Su Zhu, kusurlu Bitcoin ve LUNA iddiaları için özür diledi

Su Zhu, aşağıdaki tweet’te kripto piyasanın ‘her gün gelişmeye ve dünyayı etkilemeye’ devam edeceğine inandığını söylüyor. Harika döngü, Zhu tarafından ileri sürülen ve kripto piyasasının bu piyasa döngüsü boyunca kademeli olarak yükseleceğini ve daima bir ayı piyasasından kaçınacağını öne süren bir fikirdi. Bugün Twitter’dan özür dilediği şu tabirlere yer verdi:

Üstün döngü fiyat tezi ne yazık ki yanlıştı, fakat kripto tekrar de her gün gelişip dünyayı değiştirecek.

Su Zhu’nun Bitcoin Supercycle tezi

Su Zhu’nun Bitcoin muhteşem döngü teorisi, UpOnly podcast’inde Şubat 2021’de verdiği röportajda, BTC’nin Altın’ın büyük bir pazar hissesini yakalayabilmesi durumunda 2,5 milyon dolara ulaşacağını iddia ettiği bir röportaja kadar uzanıyor. 2.5 milyon dolarlık Bitcoin maksadı için şu açıklamayı yaptı:

Demek istediğim, altının bedelinin düştüğüne dair bir dava olduğuna inanıyorum. Yaklaşık 1.700 yıl evvel kıymetinden bu yana en büyük servet deposu olsaydı… Altın 5 kat olsaydı, Bitcoin olmasaydı, 50 trilyon dolarlık bir piyasa pahasına bakıyor olurduk. Yani şu anda 100 trilyon doların yarısındasınız ve bu sizi BTC başına 2,5 milyon dolara getirecek, ki bunun epeyce yapılabilir olduğuna inanıyorum.

Bitcoin’in fiyatı, üstteki röportajdan bu yana neredeyse %50 paha kaybetti. Şubat 2021’deki röportaj sırasında, Bitcoin yaklaşık 50.000 dolardan süreç görüyordu ve birebir yılın Kasım ayında tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 69 bin doları yayınlamaya devam edecekti. Bununla birlikte, Bitcoin o vakitten beri, UST’nin neden olduğu kripto piyasası paniği nedeniyle bu ayın başlarında 26.700 dolara kadar geriledi. Daha evvel takipçilerine UST satın almalarını söyleyen CEO, çöküşün akabinde bu iddiaları içinde özür diledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.