Kripto Para

Ünlü Yöneticiden Çılgın Altın İddiası: Tarih de Verdi!

Goehring & Rozencwajg Associates yönetici ortağı Leigh Goehring’e nazaran, 2022’deki anormallikler ve risklere yeni bir kriz eklenecek. Goehring, bu krizin ortasında altın kestirimi için rekor düzeylerden bahsetti. İşte detaylar…

Goehring: Herkesi şaşırtacak bir kriz geliyor

Goehring , “Önümüzdeki altı ay içinde herkesi şaşırtacak büyük kriz burada, ABD doğal gaz fiyatlarıyla birlikte Kuzey Amerika’da olacak” dedi.   Goehring, “Kuzey Amerika’da apansız ABD gaz piyasasının açıkta kalmasına neden olacak bir ‘siyah kuğu’ olayı olabilir. Bu olursa, ABD gaz fiyatları yükselebilir. Üçe, hatta dört katına bile çıkabilir,” sözlerini kullandı. Goehring & Rozencwajg Associates yönetici ortağı, yatırımcıların bu riske karşı ilgisizliğinin “aptalca” olduğunu belirtti.

Federal Rezerv, çok oranlı oran artışlarıyla enflasyonu umutsuzca denetim etmeye çalışırken, gaz fiyat artışları ABD piyasasını vurabilir. Uzmana nazaran bu durum, Fed’i oranları çok daha yüksek artırmaya zorlayacaktır. Goehring, “ABD’nin ekonomik büyümesinde çok büyük bir ivme var ve insanların düşündüğünden çok daha yeterli dayanabilir,” sözlerini kullandı. Goehring için telaş, iktisadın nasıl ayakta kaldığı değil, Fed’in oranları yüzde 2-3’ün üzerine çıkarırken yaşanabileceklerde yatıyor.

Goehring’in altın kestirimi beş haneli sayılara işaret ediyor

Goehring, uzun vadede altın konusunda hayli optimist ve boğa piyasasının devam edeceğini düşünerek bu on yılın sonunda ons başına yaklaşık 15.000 dolara ulaşacağını kestirim ediyor. Goehring, “Önümüzde devasa bir boğa piyasası var. Geçen ay altın yatırımımızı artırmaya başladık. Altın alanında gerçekleşecek bu büyük patlamaya her geçen gün daha da yaklaşıyoruz,” tabirlerini kullandı.

Bununla birlikte, Goehring, “kısa vadede altın, piyasaya girmek için mükemmel bir nokta olan ons başına 1.600 dolara geri dönebilir” dedi. Mayıs ayındaki geri çekilmenin nedeninin, FED’in faiz artırımları olduğunu belirten Goehring, “Fed oranları artırmaya başladığında, bu altın üzerinde aşağı istikametli bir baskı oluşturuyor. [Fakat] ben bu piyasada boğayım” dedi. Bilhassa altın ve gümüş fiziki ETF’lerine yönelik batılı yatırımcıların ilgisinin geri döndüğünün altını çizdi. Altın ticareti petrole nazaran daha ucuz olduğundan Goehring, üst istikametli bir tahlile yaklaştığımızdan emin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.