Kripto Para

Ünlü Yönetici Bitcoin İçin Uyardı: Önümüzdeki 12 Ayda…

Önde gelen bir kripto para fiyat takip ve bilgi şirketinin kurucu ortağına nazaran, Bitcoin (BTC) ve başka altcoin’ler için ayı piyasası daha yeni başlıyor olabilir. Piyasalar hakkında değerlendirmelerde bulunan yetkili, kripto ayı piyasasının beklenenden daha uzun süreceğini söyledi. Kriptokoin.com olarak, ayrıntıları aktarıyoruz.

Bitcoin, klâsik finans ile bağlı ve riskli bir varlık olara kgörülüyor

Kripto para fiyat takip ve bilgi firması CoinGecko’nun baş işletme vazifelisi olarak da vazife yapan Bobby Ong, kripto para ünitelerinin, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ve tedarik zinciri meselelerinin kalıcı enflasyon yaratmasıyla birlikte, makro odaklı bir ayı piyasasının ortasında olduğunu söylüyor. ABD Merkez Bankası’nın enflasyonu bastırmak için faiz oranlarını yükseltmekten öbür seçeneği olmadığını ve bunun sonucunda büyüme stoklarının bastırıldığını belirtiyor. Yönetici mevzu ile ilgili yaptığı açıklamalarda şu kelamlara yer veriyor:

Kurumsal firmaların iştirakiyle, Bitcoin (BTC) ve öteki kripto para üniteleri artık TradFi [geleneksel finans] ile yüksek oranda alakalıdır ve bir teknoloji stoğu/riskli varlık olarak görülüyor. Tüm bu nedenlerle de büyük bir darbe alıyor. Halka açık birçok teknoloji payı, son 6 ayda piyasa bedelinin yaklaşık yüzde 75 düştüğünü gördü. Tabana yakın mıyız? Ne yazık ki, Fed’in faiz oranlarını sıkılaştırma döngüsünün şimdi başındayız. FED’in enflasyonu dizginlemek için önümüzdeki birkaç çeyrek için faiz oranlarını daima olarak artırması gerekecek ve daha fazla zorluklarla karşılaşacağız. Takımımıza Önümüzdeki 12-18 ayın şiddetli olmasını beklediğimizi söyleyebilirim.

Firma yetkilisi Bobby Ong’a nazaran, CoinGecko, uzun bir ayı piyasasına hazırlanıyor. Bitcoin, başka kripto para üniteleri ve piyasalar ile ilgili açıklamalarına devam eden yetkili, ayı piyasasının kısa olmayacağını düşündüğünü söyledi ve kelamlarına şöyle devam ediyor:

Esasen ayı piyasasındayız ve büyük olasılıkla bu süreç kısa olmayacak. Güç vakitlere hazırlanmalı, harcamalara dikkat etmeli, geliri optimize etmeye odaklanmalı ve topluluğun istediği şeyleri inşa etmeliyiz. Artık kolları sıvamanın ve bir sonraki döngü için BUIDL [inşa] vaktidir.

Yatırımcıların birçok nakitte bekliyor

Değerlendirmelerine devam eden Coingecko yöneticisi Bobby Ong, bildiği birçok yatırımcının şu anda nakitte olduğunu ve yatırımlarını çektiğini belirterek şunları söylüyor:

Tanıştığım birçok yatırımcı artık nakit paraya sahip. Arthur Hayes daha fazla düşüş ve kaos bekliyor. Sadece 20 bin dolardan Bitcoin (BTC) alıcısı ve 1.300 dolardan Ethereum (ETH) alıcısı. Satın alımlarınızda son derece seçici olmanın ve trendin öteki tarafında sizi daha güçlü görmenin vakti geldi!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.