Alt Coinler

Ünlü Türk Bankası, Bu Metaverse Coin ile Anlaştı!

19 Mayıs’ta, Atatürk’ün ferdî eşyalarından oluşan koleksiyonu NFT olarak sergilenecek. Bu aktiflik için piyasanın en büyük metaverse coin projelerinden biriyle paydaşlık yapılıyor.

Atatürk’ün kişisel eşyaları NFT olarak sergileniyor

Yarın, Yapı Kredi’nin Atatürk’ün ferdî eşyalarından oluşan koleksiyonu NFT’ye dönüştürülerek Decentraland metaverse’de sergileniyor. Atatürk’ün madalyaları ve annesi Zübeyde Hanım’ın gözlük çerçevesi üzere eşyalar NFT koleksiyonundaki modüller ortasında yer alıyor. Üç katlı yapının birinci katı, bu eşyaların NFT olarak görülebileceği koleksiyonu sergilemek için bir müzeye dönüştürülecek.

Stant, Decentraland’da -112, -43 koordinatlarında yer alacak olan Yap Kredi binasında gerçekleştirilecek. Atatürk’e ilişkin pek çok eşyanın NFT olarak sergilendiği aktiflik, dijital cüzdan oluşturmadan konuk olarak ziyaret edilebiliyor. Yapı Kredi Kurumsal Bağlantı Yöneticisi Arda Öztaşkın hususla ilgili yaptığı açıklamalarda şu sözlere yer veriyor:

Kültür ve sanatın bankası Yapı Kredi olarak, 19 Mayıs’ta Ulu liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak ve mirasını gelecek nesillere aktarmak ismine, daha evvel ‘Sanal Müze’yle dijital ortama taşıdığımız Atatürk arşivimizin NFT versiyonlarını oluşturduk. Atatürk’e ilişkin şahsî eşyaların yer aldığı bu çok pahalı koleksiyonun en kıymetli kesimlerini Metaverse evrenindeki binamızın müzeye dönüştürdüğümüz birinci katında sergileyeceğiz.

Metaverse coin piyasası dünya çapında dev aktiflere mesken sahipliği yapıyor

Kriptokoin.com haberlerinde yer verdiğimiz üzere, Brezilya, İngiltere ve birden fazla Avrupa ülkesinde Web3 ve metaverse tabanlı aktiflik projeler global kullanıcılara ulaşmak üzere bir biri gerisine geliyor. Son gelişmelerde, merkezi denetimin olmadığı bir geleceğe yanlışsız hızlanırken, kripto para saklama platformu Fireblocks, Web3 ekosisteminin gelişimini desteklemeye yardımcı olmak için yeni Web3 Motorunu piyasaya sürdüğünü duyurdu.

Sonuç olarak, metaverse coin piyasanın son yıllarda piyasada ilgi görmesi ve her geçen gün piyasa bedellerinin gitgide artması, Web3’ün dalda büyük bir heyecan uyandırdığını gösteriyor. Büyük şirketlerin birçoğu, rastgele bir yerden ve her vakit herkese açık olmasının yanı sıra kısıtlamalardan yahut aracılardan arındırılmış Web3 ekosisteminin potansiyelinden yararlanmak için önemli emekler harcadı.

Bununla birlikte, Meta ve Amazon üzere kesimin büyük oyuncuları da metaverse ve NFT ile ilgili projeleriyle piyasaya dahil oldu. Bunlara ek olarak oyun devi Square Enix ise kısa müddet evvel metaverse oyunlarına büyük ölçüde yatırım yapacağını açıkladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.