Alt Coinler

Ünlü Platformdan Solana, Avalanche ve Polygon İçin Karar!

Büyük kripto para kredi platformu BlockFi, 3 kıymetli kripto para olan Solana (SOL), Avalanche (AVAX) ve Polygon (MATIC) için faiz oranlarını yarıya indirdi. İşte detaylar…

BlockFi Solana, AVAX ve MATIC için faiz oranlarını indiriyor

ABD dışındaki müşteriler tarafından tutulan piyasadaki çeşitli kripto para ünitelerinin faiz oranlarını yarıya indiren BlockFi, tanınan bir kripto kredi platformudur. Kripto kredi platformu, son tweetinde, büyük paralar Solana için mevduat faiz oranını 1 Haziran’dan itibaren yüzde 10’dan yüzde 5’e düşüreceğini, Avalanche (AVAX) ve Polygon (MATIC) için ise faiz oranları sırasıyla yüzde 10’dan yüzde 5’e ve yüzde 11’den yüzde 5’e düşecek

DAI, DOT, LINK, LTC, PAXG ve UNI üzere başka kripto paralar için de faiz oranı yüzde 0,5 – yüzde 2 oranında azalıyor. Oranların birden fazla, BTC, ETH, Stablecoin’ler (DAI hariç) ve DOGE dahil olmak üzere kripto varlıkları için birebir olacaktır. Kurumsal yatırımcılar kripto fiyatlarındaki düşüşün ortasında daha az borç aldıkça, platformun holdinglerdeki büyümesi yavaşladı. Atılım de bunun akabinde geldi. Talepteki bu düşüş BlockFi ile hudutlu değil ve mevcut piyasa durumu, borç verme platformlarının müşterilere daha yüksek getiri sağlama kabiliyetini kısıtlıyor.

Kararın gerisinde piyasadaki mevcut durum yatıyor

BlockFi’nin hareketi, kripto pazarındaki dinamiklerin bir yansımasıdır. Kurumsal yatırımcılara borç veren ve getirilerini müşterilerine geri veren BlockFi, 2020’de idare altındaki varlıklarda yüzde 1,711’lik bir artış gördü. Geçen yılın Mart ayında BlockFi, BlockFi Faiz Hesabı’nda 14,7 milyar dolar tuttu. Lakin bu cins bir büyüme, kurumsal yatırımcıların kripto fiyatlarındaki düşüşün ortasında daha az borçlanmasıyla düşüşe geçti. Bu azalan talep BlockFi ile sonlu değil ve piyasanın mevcut durumu, borç verme platformlarının müşterilere daha yüksek getiri sunma kabiliyetini sonlandırıyor.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere BlockFi, birden fazla BTC’ye sahip kullanıcılara %6,25 teklif ediyordu, lakin artık 0,35 Bitcoin’e kadar yalnızca %1 ila %3 ve daha büyük ölçülerde %0,1 daha fazlasını sunuyor. BlockFi, Perşembe günü yaptığı duyuruda BTC’de oran değişikliklerinden bahsetmedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.