Alt Coinler

Ünlü İsim, LUNA’da Milyonlarca Dolar Kaybetti: Tutuklandı!

Terraform Labs’ın kurucusu Do Kwon’u ziyaret eden bilinmeyen kişi, LUNA çöküşünde 2.4 milyon dolar kaybeden “Chancers” isimli bir yayıncı olarak tanımlandı. Chancers, geçtiğimiz gün tutuklandı. İşte detaylar…

LUNA yatırımcısı: Öleceğimi hissettim

Terraform Labs’ın kurucusu Do Kwon’u ziyaret eden kimliği belgisiz kişi tespit edildi ve daha sonra tutuklandı. Bir BBC News raporuna nazaran, “Chancers” olarak isimlendirilen bir AfreecaTV yayıncısı, bu ayın başlarında tartışmalı yöneticinin konutunu çalan çaresiz bir yatırımcıydı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere yayıncı, Terra’nın kıymet kaybetmeye başladığı birinci sıralar Do Kwon’un konutuna gitmiş ve karısına Kwon’u sormuştu.  Toplumsal medya kişiliği, 2017 yılında dijital varlık alanına girdikten sonra epeyce bir servet kazandı.

Chancers, LUNA’ya 800.000 dolar yatırım yapmıştı. Fakat son çöküşün akabinde yaklaşık 2,4 milyon dolar kaybetti. Chancers’ın açıklamalarında aşağıdaki tabirler yer alıyor:

Öleceğimi hissettim. Kısa müddette çok para kaybettim. Yaklaşık 2.4 milyon dolarlık kripto para ünitesi silindi. Burada Kore’de, mali açıdan birinci yüzde 1’deydim. Fakat çöküş nedeniyle artık başım belada.

Chancers, karakola teslim oldu

Daha evvel bildirildiği üzere, Güney Koreli kolluk kuvvetleri, 12 Mayıs Perşembe günü Kwon’un dairesine gelen ve karısına nerede olduğunu soran kişinin kimliğini belirlemeye çalışıyordu. Basında çıkan haberler, Kwon’un karısının gözetici gözaltı talebinde bulunmasının akabinde polisin davetsiz ziyaretçiyi aradığını ortaya koymaya başladı. Sonraki gün Chancers, Seul polis karakolunda istekli olarak teslim oldu.

Yayıncı, Kwon’un konutunu ziyaret ettiğini ve hatta tüm kısmı canlı yayın platformu aracılığıyla yaklaşık 100 şahsa canlı olarak yayınladığını açıkladı. “Kore kültüründe sorunun kendisinden fazla bir skandala neden olup olmamasının” kıymetli olduğunu söyleyen yatırımcı, bu nedenle bir “günahkar” olarak herkesten özür dilediğini aktardı. Bunun, bu kadar büyük bir olay olacağını varsayım etmediğini söyledi. Şu anda polis tarafından gerçekleştirilen soruşturmasının devam ettiğini belirtti.  Yazım sırasında Terra’nın lokal tokenı LUNA, 0.0001729 dolar düzeylerinden süreç görüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.