Alt Coinler

Ünlü Ekonomiste LUNA Tokadı: En Sevdiği Coinlerdendi!

Terra LUNA ve UST çöküşü tüm kripto para piyasasını çevreliyor. Binance’in 3 milyon dolarlık LUNA yatırımı bir haftadan kısa bir müddet içinde 3 bin dolara dönüştü. Bu derece büyük kayıpta topluluk genelinde öfkeye neden oluyor. Real Vision’ın CEO’su ve kurucu ortağı Raoul Pal, yakın tarihli bir tweet’te Terra topluluğunun mevcut durumuyla ilgili hayal kırıklığını lisana getiriyor.

Raoul Pal, çöküşten sonra öfkeli yatırımcılardan şikayetçi oldu

Ünlü ekonomist Raoul Pal, yakın tarihli bir dizi tweet’te LUNA hakkında açıklamalar yaptı. Pal, kripto Twitter topluluğunun öfkeli insanlara dönüştüğünü söylüyor.

“Luna token’i tavsiye etmiyorum”

Twitter’dan kimileri ünlü ekonomisti çöküşten etkilenen yatırımcılar için açıklamaya yapmaya çağırdı. Pal, geçmişte LUNA’yı onaylamasına karşın “asla tavsiye etmediğini” söylüyor. Terra 2021’de kripto para piyasasının en üstün performanslarından biriydi. Bu devirde, bir dizi yatırım firmasından milyar dolarlık fon buldu, piyasa düşerken ATH yapmasıyla ünlendi. Kasım ayında, Goldman Sachs’in LUNA’yı en sevdiği kripto paralar listesine eklemesi yatırımcılar ortasında ses bulmuştu.

Bitcoin rekor kırıyor

LUNA ve UST bir yana, dünyanın en büyük kripto para ünitesi Bitcoin, geçtiğimiz günlerde arka arda sekizinci haftasını kırmızıyla kaydederek yeni rekora imza attı. BTC fiyatı, Kasım ayında ulaştığı 69 bin dolar doruğundan şu anda %55.72 bedel kaybetmiş durumda. Geçen yılın Eylül ayında Pal, Bitcoin fiyatının 400 bin dolara ulaşacağını ve Ethereum’un Mart ayına kadar 20 bin doları göreceğini varsayım ediyordu. BTC ve ETH, Kasım ayında son sefer tepe yaptıktan sonra bir daha boğa piyasasına adım atamadı.

Bu ortada Pal, 2022’de Bitcoin fiyatının beş yıl içinde 1 milyon dolara ulaşabileceğini varsayım etmişti. Ocak ayında, kripto para piyasanın toplam pahasının 2030 yılına kadar 250 trilyon dolara ulaşabileceğini söyledi. Kriptokoin.com olarak aktardığımız, Terra ekosisteminin çöküşüne kadar Bitcoin’de 100 bin dolar maksatları sürdürülürken, 2022’nin birinci yarısı 30 bin dolar etrafında kapanmak üzere.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.