Alt Coinler

Ünlü CEO, Bu Altcoin İçin Kritik Tarihi Verdi: 4-5 Hafta!

Solana Labs CEO’su altcoin için yükseltme planını açıkladı. Anatoly Yakovenko, ağın performans sorunlarını çözmenin geliştiriciler ve doğrulayıcılar için en yüksek önceliğe sahip olduğunu söyledi.

  • Solana Labs CEO’su Anatoly Yakovenko, bugün bir Twitter ileti dizisinde Solana’nın ağ performansıyla ilgili endişeleri ele aldı.
  • Yakovenko, sorunları gidermek için güncellemelerin “önümüzdeki 4-5 hafta içinde kullanıma sunulacağını” söyledi.
  • Bazı yükseltmeler zaten uygulandı ve daha fazlası yolda.

Bugün erken saatlerde Solana Labs CEO’su Anatoly Yakovenko, Solana’nın son haftalarda yaşadığı ağ sorunlarını ele aldı. Ayrıca ilgili ağ güncellemeleri için bir zaman çizelgesi sağladı. Kriptokoin.com olarak, detayları sizler için derledik, birlikte konuyu inceleyelim…

Solana Labs CEO’su, altcoin için yükseltme tarihlerini verdi!

Solana Labs CEO’su son ağ sorunlarına ağırlık verdi. Solana Labs’ın kurucu ortağı ve CEO’su Anatoly Yakovenko, bugün popüler altcoin Solana’nın ağının son performans sorunlarını ele alan bir tweet dizisi yayınladı. Bu sorunları ele alacak güncellemelerin dört ila beş hafta içinde uygulanacağını yazdı. Yakovenko, spam sorunlarına ilk olarak, saniyede 2 milyonun üzerinde paket hızında çift mesajlarla tek node’leri engelleyen “tasfiyeci botların” neden olduğu teşhis etti. 

Bu, yinelenen işleme için bir ağ hatası ortaya çıkardı: tekilleştirme kodu çok geç (imza doğrulamasından sonra) yürütülecek ve etkili olması çok uzun sürecek (paket başına 100 mikrosaniye). Yakovenko, bu hatanın 1.8.14 sürümünde ele alınmasına rağmen, saniyede 2 milyon pakette savunulamaz olduğunu yazdı. Bugünün canlı Twitter Spaces’ında Yakovenko, spam‘in arkasındaki aktörlerin muhtemelen kötü niyetli olmadığını belirtti; sadece algoritmalarını çalıştırıyorlar.

Solana’da neler değişecek?

Yükseltmeye rağmen Yakovenko, tasfiyeci spam’in hala “açıklığa” neden olduğunu yazdı: yani, bir ağdaki tıkanıklığın, ağın sıkışık durumunun farkında olan kullanıcıların Blockchain’e birkaç işlem göndermeye çalışması gerçeğiyle daha da kötüleşmesi olgusu. Bir veya ikisinin başarılı olması ümidiyle çok kısa bir zaman penceresi, böylece ağ üzerinde daha da büyük talepler ortaya çıkıyor. Yakovenko, bu özel sorunu ele almak için mühendislerin, stres testi ve parametreleri ayarlamak için 1.9 test ağında “akış kontrolünü” tanıtacağını yazdı. 

Ekip daha sonra yükseltmeleri 1.8 ana ağına tanıtacak. Bu yükseltmelerin dört ila beş hafta içinde gerçekleşmesi bekleniyor. Popüler altcoin Solana’nın ağı, ağ doğrulayıcılarının ağı yeniden başlatmak için işbirliği yapmasını gerektiren Eylül ayındaki 18 saatlik kesintiden bu yana tekrar düşmese de, son iki ayda birkaç tıkanıklık sorunuyla karşı karşıya kaldı. Bu ağ trafiği sıkışıklıkları, geçen hafta sonu piyasadaki düşüşte tasfiye edilen ve pozisyonlarını yeniden teminatlandıramayan birçok kullanıcıyla birlikte pahalı sonuçlara yol açtı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.