Kripto Para

Ünlü CEO: Bitcoin’in Sıradaki Düzeyi ve Güçlü Altcoinler Onlar!

Önde gelen on-chain analitik firması CryptoQuant’ın CEO’su, bir ölçümün Bitcoin (BTC) boğaları için büyük bir kırmızı bayrak yaktığını söylüyor.

“Bitcoin (BTC)’de ayıların hakimiyeti var: Amaç 14 bin dolar”

CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, 292.600 Twitter takipçisine tarihi dataların Bitcoin’in 14.000 dolara kadar düşebileceğini gösterdiğini söylüyor:

İşte ayılar için müjde. Makro kriz nedeniyle BTC bu kadar sert düşerse ve tüm Bitcoiner kurumları su altında kalırsa, tarihi azamî düşüşe bağlı olarak 14.000 dolara gidilebilir.

Analistin düşüş fiyat maksadına gerçek bir hareket, mevcut fiyatından BTC için yaklaşık %52 aşağı istikametli risk olduğunu gösteriyor. Kantitatif analiste nazaran, piyasa fiyatlarının en makûs durum senaryosuna düşmesi durumunda, en son Bitcoin yatırımcıları muhtemelen derin sular altında kalacak. Analist, şu dataları paylaşıyor:

En berbat senaryoda Bitcoin azamî düşüşü. Acemiler için %67 aşağıda. Tecrübeli bir ayı döngüsü – %39 düşüş. Tecrübeli iki ayı döngüsü – garantili kâr. Tecrübeli üç ayı döngüsü – garantili kâr. Bugün, geçen yıl katılan yeni başlayanlar -%34 kayıpta.

Analist daha sonra, uzun vadeli holder’ların BTC biriktirdiği potansiyel fiyat düzeyini izleyen UTXO yaş bantları metriğini takip ederek, 11 yıllık varlığı boyunca her kuşak Bitcoin yatırımcısı için ortalama giriş fiyatlarını veriyor.

Kriptokoin.com haberlerinde de yer verdiğimiz üzere, BTC’ye kurumsal ilgi artıyor. Analist, yakın vakitte kurumsal yatırımcıların artık Bitcoin trade’inde baskın güç olduğunu gözlemlediğini belirtiyor:

Ferdî yatırımcılar kripto piyasasından ayrılıyor. Kurumlarda Bitcoin biriktirmek için kötü değil, lakin yeniden de geçen yıla nazaran değerli ölçüde azalan toplam hacim konusunda kaygılıyız.

“Fiyattaki düşüşe karşın ETH ekosistemi güçlü kaldı”

Analist daha sonra başkan altcoin Ethereum’a (ETH) bakıyor. Uniswap, Dai-Chainlik üzere merkezi olmayan finans (DeFi); CryptoPunk, Meebits BAYC üzere Non Fungible Token’ler (NFT); Maker, Curve, Dash üzere merkezi olmayan özerk kuruluşlar (DAO) ve Sandbox, Axie Infinity, Decentraland üzere play-to-earn oyun projeleri (GameFi) üzere yeni Blockchain nişlerine ağır ilgi nedeniyle, fiyattaki büyük düşüşe karşın ETH ekosisteminin güçlü kaldığını vurguluyor:

ETH fiyatı zirveden %56 düştü, lakin faal adreslerin sayısı yalnızca %7 azaldı. Her adresi bir kullanıcı olarak ele alırsak, Ethereum’un bugün 551.705 DAU’su (Günlük Etkin Kullanıcı) var. Bunlar ETH fiyatını umursamıyor lakin DeFi, NFT, DAO ve GameFi projelerine giriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.