Kripto Para

UBS: Altın Fiyatı, Aralık’a Kadar Bu Diplere Dalacak!

Federal Rezerv para politikalarını döndürmeye ve sıkılaştırmaya çalıştığı için yeni yıl belirsizlikle dolu olacak. Aynı zamanda, enflasyon tehdidi büyümeye devam ediyor, bu da reel faizlerin düşük ve/veya negatif bölgede kalacağı anlamına geliyor. Enflasyonist bir riskten korunma olarak kabul edilen altın, getirisi olmayan külçeyi elde tutmanın fırsat maliyetini artıran yükselen ABD faiz oranlarına karşı oldukça hassastır. Fed’in alacağı pozisyon altın fiyatı için belirleyici olacağından yatırımcılar 25/25 Ocak’taki Fed toplantısından ipucu yakalamayı çalışacak. Bu beklentiler eşliğinde UBS, yıl sonu için altın fiyatı beklentisini açıkladı.

UBS, altın fiyatı konusunda yeni dipler bekliyor

Kriptokoin.com haberlerinde yer verdiğimiz üzere yatırımcılar, Federal Rezerv’in gelecek haftaki politika toplantısından faiz artırımı takvimi hakkında daha fazla ipucu beklerken, ABD Hazine faizlerindeki artışı ve doların güçlenmesini altını baskıladı. Bazı analistlerin altın fiyatlarının sonunda yükselebileceğine dair beklentileri olsa da, bazıları da mevcut konsolidasyon döneminin bir sonraki para politikası toplantısına kadar devam edebileceğini düşünüyor.

Altın 1.800 dolar seviyesinin üzerine çıktı ve bir süredir psikolojik seviye olan 1.800 doların üzerinde dalgalanıyor. Bununla birlikte, UBS’deki stratejistler, sarı metalin aşağı yönlü hareket etmesini ve yıl sonuna kadar 1.650 dolara gerilemesini bekliyor:

“2022 sonuna kadar altın fiyatının 1.650 dolara düşmesini bekliyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.