Borsa

TürkTraktör/Özüner: Gayemiz çiftçilerimizin verimliliğini artıracak teknolojilerle onları desteklemektir

Birçok kesimde geleceğe ışık tutacak akıllı tahlil teknolojilerinin buluştuğu ve bu yıl dördüncüsü düzenlenen Verimlilik ve Teknoloji Fuarı’nda TürkTraktör tarımın geleceğine odaklanan eser portföyüyle dikkatleri üzerine çekti.

Fuarda yer almaktan ötürü büyük memnunluk duyduklarını belirten TürkTraktör Genel Müdürü Aykut Özüner, “Yerli ve yabancı birçok şirketin bir ortaya geldiği, kuruluşların yakın bağlantılar kurarak iş birlikleri geliştirdiği ve eser yelpazelerini sunma imkanları bulduğu bu fuarda yer almaktan ötürü çok mutluyuz. TürkTraktör olarak hedefimizi ‘Tarımı Dönüştürür, Geleceğe Hazırlar’ olarak belirledik. Ziraî mekanizasyonda üstlendiğimiz öncü rolün farkındayız. Münasebetiyle emelimiz, çiftçilerimizin verimliliğini artıracak teknolojilerle onları desteklemek. Bu yüzden 4. Verimlilik ve Teknoloji Fuarı’nda bulunmanın çok manalı olduğuna inanıyoruz” dedi.

Çiftçilere Dijital Karar Dayanağı

Tarımın geleceğini odağına alarak çiftçilere dijital dönüşüm sürecinde takviye olan TürkTraktör bu doğrultuda geliştirdiği taşınabilir uygulaması Tarlam Cepte’yi fuardaki standında özel bir alanda ziyaretçilerle buluşturdu. Tarımda dijital dönüşümü başlatacak adımlardan biri olarak 2019 yılında kullanıma sunulan Tarlam Cepte uygulaması çiftçilere ziraî faaliyetlerinde dijital karar dayanağı sağlıyor. TürkTraktör standına gelen ziyaretçiler 45 binden fazla kullanıcıya ulaşmış uygulama hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabildiler. Bu özellikler ortasında uygulamanın en yeni sürümünde yer alan anlık hava durumu takibi, tarla bitki sıhhati tahlili, bitki yetiştiriciliği teklifleri, yeni gübre, ilaç ve hal fiyatlarının yanı sıra ziraat uzman takviyesi üzere işlevleri yer alıyor.

Trimble Eserleri TürkTraktör Standında

Dünyada tarım teknolojilerinin öncü şirketlerinden biri olan Trimble’ın Türkiye’deki yetkili satış ve servis distribütörü olan TürkTraktör fuarda otomatik dümenleme, telematics ve çiftlik idare sistemleri eserlerini de sergiledi. TürkTraktör’ün New Holland ve CASE IH markalarının traktörlerine adapte edilebilen eserler çiftçilerin çalışma performanslarını arttırmayı hedefliyor. TürkTraktör fabrikalarında araç üstü montajı sağlanan Trimble eserleri için satış sonrası hizmetleri de sunuluyor.

Öte yandan TürkTraktör, fuar boyunca Otomatik Dümenleme Sistemi, Akış ve Uygulama Denetim Sistemleri üzere Hassas Tarım Teknolojileri’ni de tanıttı. Bu hassas tarım eserleri mevcut tarım yerinde daha fazla eser yetiştirme imkânı sağlarken ilaç, gübre, tohum ve yakıt üzere girdiler de ülkü düzeyde kullanılacak. Tıpkı vakitte bakım faaliyetleri sırasında oluşan bitki ezilmelerini azaltarak verimliliğin artması da kelam konusu eserlerin avantajları ortasında.

1 Milyonuncu Traktör de Fuarda

TürkTraktör’ün ürettiği 1 milyonuncu traktör de 4. Verimlilik ve Teknoloji Fuarı’nın giriş alanında yerini aldı. Ziyaretçilerin ağır ilgi gösterdiği 1 milyonuncu traktöre ait Özüner şunları kaydetti: “TürkTraktör’ün 70 yıla yaklaşan esaslı tarihi, deneyimi ve güçlü olduğu kadar esnek üretim kapasitesinin bir sonucu olan 1 milyonuncu traktörümüzü de 4. Verimlilik ve Teknoloji Fuarı’nda sergilemekten ötürü gurur duyuyoruz. 1 milyonuncu traktörü üretmek TürkTraktör’ün başarılarla dolu tarihinde en bedelli sayfalardan biri. TürkTraktör çatısı altında çalışmış tüm çalışanların, çiftçilerimizin, bayilerimizin, servislerimizin, tedarikçilerimizin ve paydaşlarımızın ortak emek ve katkılarıyla sonucu umuyorum ki daha nicelerini de üreteceğiz.”

-iDeal Haber Merkezi-

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.