Borsa

Turkcell, milletlerarası VoLTE hizmetini kullanıma açan birinci operatör oldu

Dünyanın birinci dijital operatörü Turkcell (IS:TCELL), taşınabilir bağlantı konusundaki milletlerarası hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Yeni teknolojileri birinci defa kullanıcılarına ulaştırmayı hedefleyen Turkcell, yurt dışında memleketler arası sirkülasyon yapan müşterilerine VoLTE (Voice Over LTE) roaming tecrübesini, ABD’de taşınabilir operatör AT&T’nin şebekesinden sağlamaya başladı. Böylelikle Turkcell, yüksek kalitede irtibat kurmayı sağlayan VoLTE hizmetini yurt dışında kullanıma açan Türkiye’nin birinci operatörü oldu.

Gediz Sezgin: “En yeni bağlantı teknolojilerini yurt dışında da kullanıcılarımızla buluşturuyoruz”

Turkcell olarak taşınabilir irtibat alanındaki trend teknolojileri hep yakından takip edip uygulamaya geçirdiklerini vurgulayan Turkcell Şebeke Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gediz Sezgin, bahisle ilgili şunları söyledi:

“İçinde bulunduğumuz bağlantı çağında en yeni teknolojileri kullanıcılarımızla buluşturmaya, küresel paydaşlarımızla birlikte yenilikçi projeleri hayata geçirmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda müşterilerimizin, milletlerarası seyahatlerinde yurt dışında da direkt ses hizmetini alabilmeleri emeliyle yeni bir adım attık. Bu servisi kısa müddette hazır hale getirerek, güçlü taşınabilir operatör AT&T şebekesi üzerinden ABD’de kullanıma açtık. Böylelikle sektörel öncülüğümüzü yeni bir milletlerarası hizmetle sürdürdük.”

AT&T iş birliğiyle yapılan VoLTE roaming servisi sayesinde Turkcell müşterilerinin artık 4.5G şebekesi üzerinden yüksek kalitede ses hizmeti alabileceklerini belirten Gediz Sezgin, “Dünyada teknoloji dönüşümlerinden ötürü 2G ve 3G şebekelerini kapatan operatörler artmaya devam ediyor. Yurt dışında yalnızca 4.5G şebekesinden servis alan müşterilerimizin, kesintisiz ve daha kaliteli görüşme sağlayabilmeleri için farklı ülkelerdeki operatörlerle VoLTE roaming iş birlikleri yapmaya devam ediyoruz. Turkcell olarak milletlerarası alanda yeni bir servis olarak yaygınlaşan VoLTE roaming servisini, dünyada uygulamaya geçiren öncü operatörler ortasında yer almaktan da ayrıyeten gurur duyuyoruz” dedi.

VoLTE roaming hizmeti için rastgele bir aktivasyon gerekmiyor

Turkcell müşterilerinin ABD’de VoLTE roaming hizmetinden yararlanması için ekstra bir aktivasyon gerekmiyor. Yurt dışında arama/aranma ve data-internet kullanımına açık, HD ses aboneliği olan, aygıtı da VOLTE roamingi destekleyen ve mutabakatlı operatör AT&T’den servis alabilen Turkcell müşterileri, bu hizmetten direkt faydalanabiliyor.

-iDeal Haber Merkezi-

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.