Borsa

TSPB başkanlığına yine İbrahim Öztop seçildi

TSPB İdare Kurulu’nun, 24 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirdiği idare heyeti toplantısında hali hazırda lider olan Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası Genel Müdürü ve İdare Heyeti Üyesi İbrahim Öztop Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin 2022 – 2024 devri için yine TSPB İdare Heyeti Başkanlığı’na seçildi. TSPB idare heyeti toplantısında Birlik Lider Vekilliğine yeni periyotta de yeniden TEB Yatırım Menkul Pahalar A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Selim Yazıcı’nın devam etmesine karar verildi.

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği İdare Heyeti Başkanlığı’na 2022 – 2024 devri için tekrar seçilen İbrahim Öztop, “Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin başkanlığı vazifesini, 10 Eylül’de devralmıştım, beni bu kıymetli vazifeye ikinci kere layık gören tüm idare heyeti üyelerimize teşekkürlerimi iletmek isterim. Özverili çalışmalarıyla Birliğimizin ve kesimimizin gelişmesine kıymetli katkı ve dayanak sağlayan idare, denetleme heyeti, disiplin komitesi üyelerine de bedelli katkıları ve emekleri için teşekkürlerimi sunarken yeni periyodun ülkemize, Birliğimize ve üyelerimize iyi olmasını dilerim” dedi.

“Sermaye piyasalarımızın büyümesi, derinleşmesi ve ülke iktisadına katma bedel sağlaması için çok istikametli çalışmalarımıza devam edeceğiz”

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği olarak sermaye piyasalarının gelişmesinde, büyümesinde TSPB’nin büyük bedel sağladığını kaydeden Öztop, “Birliğimiz; hem talep hem de arz tarafında sermaye piyasalarımızın gelişmesini sağlayacak ortak pahaların yaratılmasında her vakit öncü ve yaratıcı bir rol oynadı. Başta yatırımcıların bilgilendirilmesi olmak üzere, mevzuat alt yapısının oluşturulmasında, eser ve hizmetlerin geliştirilmesinde sağladığı katma bedelle Birliğimiz, 2001 yılından bu yana sermaye piyasalarımızın büyümesi, derinleşmesi ve ülke iktisadına olan katma pahasının artırılması için çok istikametli faaliyetlerimizi sürdürüyor. Birliğimizin bu kıymetli ve pahalı katkılarının önümüzdeki yıllarda da katlanarak devam ettirmek için idare konseyi üyelerimizle, denetleme heyeti ve disiplin komitesi üyelerimizle var gücümüzle çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.