Borsa

Trabzonspor, 1967 adet NFT’sini cumartesi günü halka arz ediyor

Dünyanın önde gelen spor odaklı bağımsız NFT danışmanlık şirketi Capital Block ile çalışan Harika Lig’in 2021-2022 dönemi şampiyonu Trabzonspor, tarihindeki birinci NFT halka arzını 21 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirecek.

Trabzonspor’un arz edeceği NFT’lerin birincisi olan “Trabzonspor Şampiyonluk Koleksiyonu”nda Bordo-Mavili kulübün kuruluş tarihi temasıyla 1967 adet NFT yer alacak. Her bir NFT ise Trabzon’un plaka işaretinden esinlenilerek 61 dolardan satışa sunulacak.

2021-2022 döneminde kadroda vazife almış bir oyuncunun formasından oluşacak Trabzonspor Şampiyonluk Koleksiyonu’nda aktiflik ve çekilişlerle belirlenen ‘Whitelist’ Ön Satışı ise 20 Mayıs Cuma günü saat 18.00’de gerçekleşecek. Cuma günü ön satış hakkını kullananlar, 2 adet NFT satın alımında indirim hakkına sahip olacak.

FORMA SÜRPRİZİ

Trabzonspor Şampiyonluk Koleksiyonu’nun NFT görselinin 26 Mayıs Perşembe günü saat 18:00’de gösterimi yapılacak. Kupa NFT görselindeki 1967 modüllü kupadan alınacak her kesimin gerisinde Trabzonsporlu bir futbolcunun forması çıkacak. Ayrıyeten nitelikli yedi parçayı alanlar, bir sonraki NFT arzında da ayrıcalıklı haklara sahip olacak. Bordo-Mavili kulüp, tarihinin birinci NFT arzını Güney Kore’nin spor dalında önde gelen NFT platformu Sportium üzerinden yapacak. Trabzonspor, Türkiye’de Harika Lig’de NFT arz eden ikinci spor kulübü unvanını alacak.

Capital Block’un CEO’su ve Kurucusu Tim Mangnall, NFT danışmanı olarak 21 Mayıs’ta birinci Trabzonspor Şampiyonluk Koleksiyonu NFT arzını gerçekleştirmelerine dayanak olmaktan memnunluk duyduklarını belirterek, şöyle konuştu: “Capital Block olarak Trabzonspor ile NFT platformu Sportium ortasındaki paydaşlığı kurduk. Sportium’un Trabzonspor için ülkü platform ortağı olduğuna inanıyoruz. Şimdiye kadar NFT’ler için Avrupa’da birçok kulüple çalıştıktan sonra, Güney Kore merkezli bir NFT stüdyosu olan Alphaworks tarafından tasarlanan Şampiyonluk Koleksiyonu NFT’lerinin kalite ve tasarım açısından en düzgünü olduğuna hakikaten inanıyoruz. Trabzonspor’a iştirak konusunda tavsiyelerde bulunmaktan heyecan duyuyoruz ve daha fazla NFT arzı için sabırsızlanıyoruz.”

“Çok kıymetli bir döneme imza atacağız”

Sportium’un, Türkiye pazarıyla ilgili epey donanımlı ve bilgili olduğuna dikkat çeken Mangnall, “Sportium, spor NFT’leri alanında başkan bir marka ve hem Trabzonspor’u hem de Capital Block’u ileriye taşıyabilecek donanımlı bir uygulama birikimine sahip. Trabzonspor taraftarları için çok heyecan verici bir devir ve iki büyük NFT arzıyla çok kıymetli bir döneme imza atacağız. Daha fazlası yakında!”

Capital Block, Türkiye’de birinci NFT arzını geçen yıl Galatasaray (IS:GSRAY) ile gerçekleştirdi. Sarı-Kırmızılı kulübün “Ali Sami Yen Koleksiyonu”nun birinci arzı Ekim 2021’de 59 saniyede tükendi. Capital Block, Trabzonspor ile Galatasaray’ın yanı sıra AC Monaco ve Legia Varşova için de bu yıl NFT arzı gerçekleştirecek. Türkiye’de ayrıyeten cümbüş bölümünde de Capital Block, ÇaglarArts Insignia İş İştiraki imali olan Börü 2039’un üç kesim NFT arzını yaptı.

Trabzonspor NFT Arzı Takvimi:

Whitelist ön satışı: 20 Mayıs 2022 (18:00)

Halka açık satış: 21 Mayıs 2022 (18:00)

Gösterim: 26 Mayıs 2022 (18:00)

-iDeal Haber Merkezi-

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.