Borsa

TMSF’den “evim” mağdurlarına SMS daveti uyarısı

TMSFden “evim” mağdurlarına davet SMSi gelmeden şirkete gitmeyin uyarısı.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonunca (TMSF) mukavelelerin dönem teslimine ait, dün akşam prestijiyle “evim” şirketi mağduru vatandaşların telefonlarına kısa bildirilerin gelmeye başladığı, ama davet gelmeden şubelere gidenler sebebiyle oluşan izdihamların süreçleri yavaşlattığı bildirildi.

TMSF’den yapılan açıklamada, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunca “evim şirketleri”ne yönelik şikayetler üzerine, 1 Temmuz 2021’de 21 firmanın faaliyetlerini durdurma kararı alındığı ve tasfiye süreçleri için TMSF’yi görevlendirdiği anımsatıldı.

Açıklamada, TMSF’ye devredilen şirketlerin, geride yaklaşık 45 bin mağdur bıraktığı bildirilerek, 15 Nisan 2022’de yürürlüğe giren yeni kanunla birlikte, mağdur edilenlerin kontratlarının, faaliyetlerini sürdüren şirketlere devredilmesine imkan sağlandığı hatırlatıldı.

TMSF’nin dün yaptığı açıklamayla, kontratlarının devredilmesini bekleyen 45 bin mağdura müjdeli haber verdiği ve kontratların periyot teslimine başlandığı anımsatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Artık mağdurların önünde iki seçenek var; isteyen yeni şirkette taksitlerini ödemeye devam edecek, isteyen bugüne kadar yatırdığı parasını geri alabilecek.

TMSF dün yaptığı açıklamada, yeni şirkete başvururken izdiham olmaması ve süreçlerin uzamaması için de mağdurları uyardı. Telefonla kısa ileti gelmeden, mağdurların yeni şirketlerine gitmemesi tavsiye edildi. Dün akşam prestijiyle mağdur vatandaşların telefonlarına kısa bildiriler gelmeye başladı. Ama davet gelmeden şubelere gidenler sebebiyle oluşan izdihamlar, süreçleri yavaşlatıyor.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.