Kripto Para

Tether yılın birinci çeyreklik rezerv raporunu yayımladı

Stablecoin USDT‘yi ihraç eden şirket Tether, 2022’nin birinci çeyreğinde rezervlerinde finansman bonolarına ayırdığı ölçüsü azalttığını, hazine bonosuna ayrılan ölçüsüyse artırdığını açıkladı.

Tether, Perşembe günü yayımlanan blog gönderisinde rezervlerinin teğe bir oranında desteklendiğini açıkladı. Şirket, USDT’nin 12 Mayıs’ta dolara endeksini kısa bir müddetliğine kaybetmesinin akabinde kullanıcıları rahatlatmaya çalışıyor üzere gözüküyor.

Gönderiye nazaran şirket, birinci çeyrekte finansman bonolarına ayırdığı ölçüsü yüzde 17 azaltarak 24 milyar dolardan 20 milyar dolara düşürdü. Şirketin bir sonraki raporunda yüzde 20 düşüş daha açıklanacak. Tether, tıpkı devirde para piyasası fonları ve hazine bonolarına ayırdığı ölçüsüyse yüzde 13 artırarak 34,5 milyar dolardan 29 milyar dolara yükseltti.

Tether CTO’su Paolo Ardoino, “Tether, şimdiye kadar birçok siyah kuğu olayı ve yüksek dalgalanma ortamında istikrarını korudu ve en güç günlerinde dahi onaylı müşterilerinin hiçbir nakde dönüştürme talebini geri çevirmedi. Son rapor da Tether’ın teğe bir desteklendiğini ve rezerv dağılımının güçlü ve likit olduğunu ortaya koyuyor.” diye belirtti.

USDT için oluşturulan rezervin bedelini yanlış yansıtmakla suçlanan Tether, Şubat 2021’de New York Başsavcılığı ile 18,5 milyon dolara mutabakata vardı. Şirketin bu muahede kapsamında çeyreklik rezerv raporu yayımlaması gerekiyor.

Bu makale birinci olarak ilkbitcoin’de yayımlanmıştır

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.