Kripto Para

Tether, kripto piyasasına yeni bir sabit kripto para sunuyor

Investing.com – Tether, Latin Amerika’ya hakikat genişlemesi manasına gelen Meksika pesosuna sabitli yeni sabit kripto parasını duyurdu.

Bugün, Tether tarafından yapılan açıklamada, Meksika pesosuna sabitli kripto paranın kısaltmasının MXNT olacağı ve birinci olarak Ethereum, Tron ve Polygon ağlarında basılacağı bildirildi. 

Tether, mevcutta ABD dolarına sabitlenmiş USDT, euro sabitli EURT ve yuana sabitli CNHT’nin yanında MXNT ile birlikte 4. prestiji paraya sabitli kripto parayı piyasaya sürmüş oldu.

Yapılan duyuruda Meksika merkezli şirketlerin yüzde 40’ının ülkeyi Latin Amerika’nın kripto merkezi haline getirmek istediğine vurgu yapılırken Meksika’nın milyarlarca dolarlık fon akışının sabit kripto para kullanımı için çok kıymetli bir fırsat olarak görüldüğü lisana getirildi. Tether, MXNT ile Latin Amerika’da fon transferleri için daha süratli ve daha az maliyetli bir yol sunmak istiyor.

Tether, Latin Amerika’daki fon akışını bir fırsat olarak görüyor

Tether.to çatısında çalışacak olan MXNT, Meksika pesosuna teğe bir oranında sabitli bir kripto varlık olacak.

Tether CTO’su Paolo Ardoino, mevzuyla ilgili yaptığı açıklamada geçen sene Latin Amerika’da kripto para kullanımında bir artış gördüklerini lisana getirdi. Ardoino, peso ile sabitli bir stabil varlığın gelişmekte olan piyasalar ve Meksika için bir bedel deposu olacağını argüman etti.

Şu an 73 milyar dolar piyasa bedeliyle kripto para piyasalarının en büyük stabil kripto varlığını yöneten Tether, MXNT ile Latin Amerika pazarına yanlışsız genişlemesini değerli bir dönüm noktası olarak görüyor. Tether, bu teşebbüsün Latin Amerika pazarında öbür prestiji paraya sabitli kripto paralar için öncü olacağını düşünüyor.

Tether, Mayıs ayında güç vakitler geçirdi 

Tether, ay başında Terra’nın alogitmik sabit kripto varlığı UST’nin çöküşü sonrası oluşan panik ortamında güç günler geçirdi. Yaklaşık iki gün kadar sabitliğini kaybeden USDT, sonrasında toparlanırken bu ay sabit kripto paradan 15 milyar dolarlık bir fon çıkış görüldü. 

Bu mühlet zarfında daha sağlam duran Tether’in en büyük rakibi USDC’ye talep arttı. USDT’nin piyasa pahası 73 milyar dolar iken USDC, 53 milyar dolar kıymetiyle en büyük ikinci sabit kripto para olarak çabucak gerisinden geliyor.

Muharrir: Günay Caymaz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.