Kripto Para

Terra’nın mukadderatını belirleyecek olan oylama öncesi topluluğun nabzı ölçüldü

Investing.com – Terra topluluğu, Do Kwon’un UST’nin çöküşü sonrası sunduğu Terra Blockchain ağının çatallanması teklifiyle ilgili yapılacak oylama öncesi bir anket düzenledi.

Ekosistemin iki kıymetli kripto varlığı UST’nin sabitliğini kaybetmesi ve LUNA’nın çöküşü sonrası pes etme niyeti olmayan Terra kurucusu ve CEO’su Do Kwon, Blockchain ağını UST’den büsbütün ayıracak, Terraform Labs’ın hakim olamayacağı yeni bir Blockchain’e çatallanması için teklif sundu.

Bu teklifle mevcut token, yoluna LUNA Classic olarak devam edecek. Yeni Blockchain ağının tokeni LUNA olarak isimlendirilecek ve eski token sahiplerine airdrop yapılarak dağıtılacak. Bu yolla başarısız olan algoritmik sabit kripto para projesinin olumsuz tesirlerinden kurtulmak ve Terraform Labs’ın airdrop’a dahil edilmemesiyle merkezsiz bir yapı oluşturulması amaçlanıyor. 

Do Kwon’un önerisi, bugün topluluk tarafından oylanacak. Fakat son gelişmeler, topluluğun bu teklife şiddetle karşı çıktığını gösteriyor.

Terra topluluğu ne istiyor?

Topluluk tarafından yapılan oylama öncesi anket sonuçlarına nazaran kullanıcılar, Blockchain çatallanması teklifine şiddetle karşı çıkıyor. Terra’nın araştırma ve idare forumunda teklif için yapılan ankete 2.747 kişi katıldı ve katılanların yüzde 90’ı bir çatallanmaya karşı çıktı. 

Çatallanmaya karşı çıkan topluluk üyeleri, bu yolun küçük yatırımcılar için yararlı olmayacağını düşünürken büyük yatırımcıların faydasına bir gelişme olacağını düşünüyor. Topluluk ise çatallanma yerine LUNA yakım sisteminin başlatılmasını istiyor.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, hafta başında yaptığı açıklamada, teklifin sunulmasından evvel bir çatallanmanın işe yaramayacağını, tek olumlu hareketin yakım süreçlerinin bir an evvel başlatılması olabileceğini söylemişti.  

Terra ekosistemiyle ilgili öteki kıymetli bir gelişme ise oylama öncesinde şirketin hukuk takımının Terra çöküşü sonrası istifa ettiğinin görülmüş olması. Öbür yandan dünkü gelişmelerde Güney Kore hükümetinin Terra olayına müdahil olmaya başladığı vardı. Buna nazaran Do Kwon ve takımı, önümüzdeki günlerde gelişen olaylarla ilgili duruşmaya çıkarılabilir.

Müellif: Günay Caymaz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.