Kripto Para

Terra, yeni LUNA airdrop’u için büyük borsalardan dayanak alıyor

Investing.com – Terra grubunun birinci olarak çatallanma olarak duyurduğu sonrasında yeni bir Blockchain olarak revize ettiği önerisi, topluluk tarafından kabul edildi. Artık Terra ekosistemi için yeni bir devir başlıyor.

Terra ekosisteminin 27 Mayıs’ta yine doğacak

Terra ağı, yarın algoritmik sabit kripto varlığı UST olmadan yine piyasaya sürülecek. Mevcut LUNA tokeni, Luna Classic (LUNC) olarak piyasada süreç görmeye devam edecek. Grup, Terra Core kodunun yayımlandığını ve kod tabanının denetlendiğini duyurdu.

Yeni tokenin dağıtım modelini açıklayan idare, hücum öncesi LUNA sahibi olanlara yüzde 35, UST sahibi olanlara yüzde 10, taarruz sonrası LUNA sahibi olanlara yüzde 10, UST alanlara yüzde 10 ve topluluk havuzu için ise yüzde 30 token tahsisi planladı. Bunun yanında Terra, Terraform Labs ve Luna Foundation Guard cüzdanları airdrop’a dahil edilmeyecek.

Büyük kripto para borsalarından airdrop’u destekleme sinyalleri

Terra takımı, borsalarda LUNA tokenleri bulunan kullanıcılara ulaşmak için piyasanın en büyük borsaları ortasında bulunan Binance ve Bybit ile irtibatta olduğunu açıkladı. Bunun yanında Huobi Küresel, yeni Terra ağını destekleyeceğini duyurdu.

Süreç hacmine nazaran dünyanın en büyük borsası olan Binance, Terra ağının tekrar piyasaya sürülmesiyle ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada Binance’in Terra çöküşünden olumsuz etkilenen kullanıcılar için en uygun kararı almak ismine Terra takımıyla yakın bir formda çalıştığı söz edildi.

Luna ve UST’de son durum

Yeni LUNA tokenlerinin piyasa sürülmesi öncesinde LUNA fiyatı, 0,00017 dolar düzeyinde yatay hareket ediyor. UST tokeni ise yüzde 36 paha artışıyla 0,1 dolara yükseldi. UST, 21 Mayıs’taki 0,04 dolardaki taban fiyatından bu yana talep görmeye devam ediyor.

Muharrir: Günay Caymaz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.