Kripto Para

Terra topluluğu Terra 2.0’ı kabul etti: Borsalar yeni token için ne karar verdi?

Investing.com – Luna sahipleri ve ağ doğrulayıcıları, Yeni bir Terra Blockchain teklifini resmi olarak onayladı. Terra 2.0’ın Mayıs ayı bitmeden piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Sonuçlara nazaran Terra topluluğunun yüzde 83’ü oylamaya katıldı. İştirak sağlayan LUNA sahibi ve doğrulayıcıların yüzde 66’sı yeni Blockchain’i kabul etti. Katılanların yüzde 21’i kararsız kalırken yüzde 13’ü hayır oyu kullandı. Bu sonuçlara nazaran Terra, birinci olarak çatallanma olarak lanse edilmesine karşılık artık yeni bir Blockchain olarak devam edecek.

Terra Topluluğu kabul etti lakin Güney Kore Borsaları reddediyor

Terra’nın kurucusu Do Kwon, oylamanın sonucu muhakkak olur olmaz Güney Kore’nin en büyük borsalarının kapısını çaldı ve Terra 2.0’ı listelemelerini talep etti.

Kwon’un yeni LUNA tokeninin listelenmesi için Güney Kore’nin en büyük beş borsası Upbit, Coinone, Cobit, Bithumb ve Gopax’la görüştüğü bildirildi. Güney Kore mahallî haberlerine nazaran Upbit dışındaki öteki Güney Kore Borsaları, yeni LUNA tokenlerini listelemeye sıcak bakmıyor. 

Kripto para piyasalarında çöküşe karşın trend olarak kalmaya devam eden LUNA tokeni içim en büyük pürüzün ise Güney Kore Hükümeti tarafından yürütülen soruşturma olarak görülüyor.

Terra ekosisteminin çöküşünün akabinde dünya çapındaki birçok kripto borsası, LUNA ve UST tokenlerini platformlarından çıkardı. Lakin birçok yatırımcı, yakın vakitte en büyük 10 kripto para ortasında bulunan LUNA’yı tekrar yükselir umuduyla taban fiyatlardan almaya devam etti. 

Güney Kore haber organı Heraldcorp’a nazaran UPbit, yeni LUNA tokenini listelemeye sıcak bakan tek kripto borsası. Upbit yetkilileri, airdrop başarılı halde tamamlanırsa altcoini listeleyebileceklerini söyledi.

Güney Kore dışındaki borsalarda durum ne?

Güney Kore borsaları dışında kalan başka borsalar ortasında şimdiye kadar yalnızca HitBTC’nin yeni LUNA tokenlerini destekleyebileceğine dair bir tweet attığı biliniyor. 

Piyasanın en büyük borsaları Binance, Coinbase (NASDAQ:COIN), FTX ise şimdi mevzuyla ilgili bir açıklama yapmazken yeni Blockchain ağının ortaya çıkmasından sonra karar vermeleri bekleniyor. 

Öteki yandan global kripto borsalarının Terra airdrop’unu destekleyip desteklemeyecekleri de öteki değerli bir bahis. Gündemdeki hususla yeni gelişmeler meydana geldikçe paylaşmaya devam edeceğiz.

Muharrir: Günay Caymaz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.