Alt Coinler

Terra LUNA 2.0 Kestirimleri: Neler Beklemelisiniz?

Kripto piyasası, Terra Luna’nın (şimdi “LUNC”) çöküşüyle ​​sarsıldı. Stablecoin’lerin çöküşü, dalda bir dönüm noktasıydı. Fiyaskonun akabinde tüm karşı çıkanlara karşın Terra 2.0 ve LUNA token sonunda piyasaya sürüldü.

LUNA 2.0, LUNA’nın mukadderatını yaşayabilir mi?

Binance CEO’su CZ’de dahil birçok uzman ve eksper, Terra’yı yine yapılandırmayla ilgili çekincelerini lisana getirdi. Twitter’dan Fatman lakaplı bir Blockchain uzmanı, LUNA’nın bir felaketle daha karşı karşıya olduğunu burguluyor. “Fatman”, kısa vadeli kontratlardan 88 milyon dolar akıtan Mirror hack’ini örnek veriyor. Uzmanın vurgusu bu olayla Terra’nın izlediği yolun tıpkı olması:

Kimsenin farkına varmadan kısa kontratlardan 88 milyon dolar akıtan Mirror saldırganını hatırlıyor musunuz? Hoş bir airdrop’ta yapılmıştı

Toplamda 2.129.681 LUNA airdrop olarak mağdur yatırımcılar dağıtıldı. Fatman ayrıyeten saldırganın ETH adresini ve ayrıyeten UST’den Terra Wormhole köprüsüne geçiş sürecini de ortaya çıkardı. Ayrıyeten saldırganın elinde yeni LUNA tokenlerine sahip olduğunu argüman ediyor.

Bu atak, binlerce yatırımcının parasının çalınması ve dondurulması kıymetine atıldı

Bunun sonucunda milyonlarca dolarlık kayıplar göz arkası edildi. Tartışma ayrıyeten, cüzdanın UST’lerini fiyat 0,6 dolara ulaşmadan çabucak evvel sattığını gösteriyor. Bilgisayar korsanının tasfiyeleri fiyatı daha da aşağı, 0.1 dolara geçti. Saldırganların büyük ölçüde airdrop mükafatları toplamasına neden oldu.

Artık, VC’lerin ve büyük yatırımcıların daha sonra fiyatı düşürmek için LUNA’nın pump’lama mümkünlüğü tartışıyor. Dolar sabitliği kaybeden UST’ye desteklemek için yapılan bir olduğu söylenebilir. Ayrıyeten, kripto topluluğu LUNA’nın airdrop dolandırıcılıklarının tartışılmasını izliyor.

Özetlemek gerekirse, karar vermek için çok erken olsa da ortalığın sakinleşmesini beklemek mantıklı. LUNA şu anda 6.03 dolarda ve geleceğinin ne olacağını vakit gösterecek.

Terra 2.0 hakkında bilmeniz gerekenler

Terraform Labs ortak kurucu ve CEO’su Do Kwon, çöken Terra ekosistemini yine canlandırmayı amaçlayan Terra 2.0 isimli yeni chain’in yine başlatıldığını 28 Mayıs’ta doğruladı.

Phoenix-1 olarak isimlendirilen Terra 2.0 mainnet, Terra geliştiricilerinin belirlediği özgün vakit çizelgesine nazaran Cumartesi günü başlatılarak blok üretmeye başladı. Kriptokoin.com olarak detayları bu makalede ele aldık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.