Alt Coinler

Terra Değerli Duyuru Yaptı: LUNA ve UST Süreçleri Patladı!

Terra (LUNA)’nın canlanma planı, bu hafta piyasaya sürülecek olan yeni Blockchain’inden UST stablecoin’inin büsbütün çıkarılmasıyla gerçekleşecek. Lakin yeni Blockchain Terra 2.0, özgün zincirde kritik bir rol oynayan üç cüzdanı da hariç tutacak. İşte son gelişmeler ve duyurular…

Terra ekosistemindeki birtakım cüzdanlar başka tutulacak

Terra’nın resmi Twitter hesabından bir tweet, Terraform Labs (TFL), Luna Foundation Guard (LFG) ve eski topluluk havuzunun Terra 2.0’dan hariç tutulacağını doğruladı. Bilhassa cüzdanlar, bu hafta gerçekleşecek olan yeni LUNA tokenlarının airdrop’una özel olmayacak. Bu açıklamalar, kurucu Do Kwon’un Terra 2.0’ın büsbütün topluluğa ilişkin olacağı ve işletileceği istikametindeki açıklamalarıyla uyumlu gözüküyor.  

Bu durum, Kwon’un, TFL ve LFG’nin artık Terra idaresinde rastgele bir rol oynamayacağını gösteriyor. Ayrıyeten TFL tarafından uygulanan bir “kill switch” protokolünün kesimi olabilir. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğim üzere 2021 röportajı sırasında Kwon, TFL’nin “topluma en uygun formda hizmet edemeyecek” bir pozisyonda olması durumunda, Blockchain ile tüm bağları kesmek için harekete geçeceğini söyledi.

Süreç hacmi patlama yaşadı

En son teklife nazaran uygun sahipler yeni zincir üzerinden LUNA’nın airdrop’unu alacaklar. Bu büyük güncellemenin akabinde, stablecoin olması amaçlanan TerraUSD, 24 saatlik süreç hacminde büyük bir artış kaydetti. UST, basın vaktinde ortalama 0.097 dolar fiyatla süreç görüyor. TerraUSD fiyatları son 24 saatte yüzde 43’ün üzerinde arttı. Bu ortada, UST’nin 24 saatlik süreç hacmi yüzde 327 üzere büyük bir artışla 230,5 milyon dolara yükseldi. Duyuruya nazaran, Terra’nın yeni zinciri Luna Classic ve UST sahiplerine yeni LUNA tokenları verecek.

Birinin alacağı Luna token ölçüsü büsbütün Terra klasik zincirinde tutulan tokenının sahibine bağlı olacaktır. Tutulan token sayısının çöküş öncesi ve sonrası anlık imajlarına dayanacaktır. Teklife nazaran, topluluk havuzu token dağıtımının yüzde 30’unu alacak. Akın öncesi LUNA sahipleri, airdrop’un en büyük kısmını yani yüzde 35’ini alacak. Atak sonrası UST sahipleri bunun yüzde 15’ini alacak. Fakat, hücum öncesindeki UST sahipleri ve atak sonrasındaki Luna sahipleri, duyurulan airdrop’un yüzde 10’unu alacaklar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.