Kripto Para

Terra 2.0 açılış tarihi açıklandı: Kimler LUNA airdrop’undan yararlanacak?

Investing.com – Terra topluluğunun yeni bir Blockchain olarak tekrar yapılanmasına yönelik oylama bugün öğlenden sonra bitiyor, lakin sonuç aşikâr olmuş durumda. 

Terra’nın yeni Blockchain oylamasında aktüel durum, yüzde 67 evet oyuna karşılık yüzde 12 hayır oyu biçiminde devam ederken an prestijiyle oylamanın bitmesine beş saat kala topluluğun yüzde 80’i oy kullanmış durumda. 

Bu sonuçlara nazaran topluluk, Terra 2.0’ın kurulması için en yakın tarihi açıkladı. Buna nazaran yeni Blockchain’in başlatılması 26 Mayıs tarihinde gerçekleşebilir. Dün Terra’nın resmi Twitter hesabı üzerinden bir çatallanma olmayacağı, Terra 2.0’ın yeni bir Blockchain olacağı açıklanmıştı. 

Kimler LUNA airdrop’undan yararlanacak?

Terra 2.0 lokal tokeninin isminin yeniden LUNA olacağı daha evvel belirtildi. Şu an piyasadaki LUNA tokenleri ise LUNA Classic olarak güncellenecek. Yeni tokenlerin dağıtımı için ise 4 farklı küme belirlendiği açıklandı.

Yapılan duyuruya nazaran kümeler çöküş öncesi hem LUNA hem de UST tutanlar ve düşüş başladıktan sonra token alımı yapan şahıslardan oluşacak. Grup, çöküş öncesi periyodu belirlerken 7 Mayıs tarihini baz alacak ve bu tarihte bir anlık imaj alacak. Çöküş sonrası devir ise 27 Mayıs olarak belirlenecek. 

7 Mayıs tarihi için alınan anlık manzaraya nazaran token sahiplerinin teğe bir oranına yakın bir airdrop alacağı bildirildi. Çöküşten sonra token alanlara ise 1:0,0000015 oranında token dağıtımı yapılması planlanıyor. Buna nazaran çöküş sonrası LUNA alanlar, örneğin elinde bulan her 10.0000 LUNA için 0,15 yeni LUNA sahibi olacak. 

UST sahipleri için ise sabitlik bozulmadan evvel elinde tutanlara 1:0,033 oranında dağıtım yapılacak. Öbür yandan çöküş sonrası UST alanlara ise 1:0,13 oranında dağıtım yapılacak, yani bir ünite UST için 0,013 yeni LUNA tokeni verilecek. Bu dağıtım planına nazaran 27 Mayıs anlık manzarasında 1.000 UST’si olan biri, 13 yeni LUNA sahibi olacak. 

Blockchain heyetimi bu hafta sıkıntısız bir halde gerçekleşebilirse airdrop ile hak edilen ölçünün yüzde 30’u peşin olarak dağıtılacak. Geri kalan hak ediş ölçülerinin ise 6 aylık dağıtım periyotlarıyla 2 yıl için gerçekleşmesi planlanıyor.

Muharrir: Günay Caymaz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.