Alt Coinler

Tecrübeli Analist, LUNA Aldı: Sebebini de Açıkladı!

Kripto para piyasasındaki son çöküşte oynadığı rolle Terra (LUNA) bütün dikkatleri üzerinde topladı. Kripto piyasasında birinci ona girmeyi başaran ve sonrasında stablecoin’i Terra USD (UST)’nin dolar çıpasını kaybetmesiyle dramatik bir formda çöken altcoin, yatırımcıları için tam bir hayal kırıklığı oldu. Bununla birlikte Türk kripto para piyasasında tanınmış bir analist, LUNA aldığını söylüyor ve nedenini açıklıyor.

CryptoKemal, LUNA aldı ve nedenini açıkladı

Türk kripto para piyasasından CryptoKemal olarak tanıdığımı tecrübeli analist ve trader, Twitter hesabından 614 bin takipçisine, çöküşüyle son vakitlerin odak noktası haline gelen Terra’nın LUNA tokenini aldığını paylaştı:

Cüzdanımın %1’i kadar LUNA aldım. 0,211 dolar riskli bir süreç fakat çöpe atmayı göze aldığım bir ölçü aldım.

Yazının yazıldığı sıralarda LUNA, CoinMarketCap bilgilerine nazaran, 0,1912 dolardan süreç görüyor ve düşük kıymeti nedeniyle dalga uzunluğu fazla olabiliyor. Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere, Terra CEO’su Do Known, takımın son günlerde kimi kurtarma planları üzerinde çalıştığını belirtti. CryptoKemal, Binance ve FTX üzere büyük borsaların listeden çıkarmamasına değinerek, neden LUNA aldığını şu halde açıklıyor:

Binance, FTX hala delist etmedi. Grubun fecî bir parası var ve çok trade edilen bir varlık. Eski günlerine döneceğine ihtimal vermiyorum, lakin hala kurtarmak için gayret veriliyor. Çöp olursa üzülmem lakin saçma yükselirse de dışarda hissettirmez.

Tecrübeli analistten, kripto para yatırımı tavsiyeleri

Kripto para piyasasındaki çöküş, maalesef yatırım konusunda tecrübeli olmayan ve kısa müddette varlıklı olma hayalleri kuranlar için çok ağır kayıplarla sonuçlandı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, sattığı meskeninin parasını kripto para borsalarında kaybeden genç bir insan, yakın bir vakitte canına kıydı. Bu cins durumlara atfen tecrübeli analist, şu tavsiyelerde bulunuyor:

Bir coin’in büsbütün batışı trade hayatınızda dönüşü olmayan yaralar açmamalı. Bu yanılgıyı ben de tekraren yaşadım. LUNA örneğinden sonra herkes trade mesleğinde radikal bir prensip edinip, hiç bir esere all-in (bütün parasıyla) girmemeyi öğrenmeli. Asla esnetilmemeli bu kural.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.