Alt Coinler

Tanınan Metaverse Coin’e Hack Saldırısı: Ayrıntılar Çıktı!

Tanınan metaverse coin projesi Axie Infinity (AXS) Çarşamba günü, ana sunucusundaki MEE6 botunun taarruza uğradığını söyledi. Takım, bilgisayar korsanlarının MEE6 botunu uydurma bir Jiho hesabına müsaadeler eklemek için kullandığını ve bir minting hakkında uydurma duyurular yaptığını söyledi. MEE6, yöneticilerin rolleri otomatik olarak vermesini, kaldırmasını ve bildiri göndermesini sağlayan bir Discord botudur. İşte hücumun detayları…

Tanınan metaverse coin AXS’in Discord’unda kriz

Axie Infinity, özel bir minting’i gösteren duyuruların silindiğini tez ediyor. Axie Infinity grubu ayrıyeten “Sunucularında MEE6 botunun şurası olduğu birçok proje emsal problemlerle karşı karşıya kaldı. RTFKT, PROOF/Moonbirds, PXN, Memeland, Cool Cats ve başkaları, yönetici hesaplarının ele geçirildiğini bildirdi. Mee6 botunu sunucudan kaldırdık ve asla sürpriz bir minting yapmayacağız,” tabirlerini kullandı.

Takım, Twitter, Discord, Substack ve Facebook’ta birebir anda kullanıcılarına olayla ilgili güncellemeleri sağlamaya devam edecek. MEE6 resmi dayanağına nazaran, MEE6 atağa uğramadı, lakin sunuculardaki yöneticilerin güvenliği ihlal edildi ve bu da saldırganların ileti göndermek için MEE6 özelliklerini kullanmasına müsaade verdi. Axie Infinity takımı ve topluluğu, 625 milyon doların çalındığı son Ronin köprü hack’inden sonra sıkıntı vakitler geçiriyor. Oyna-kazan (play-to-earn) oyununun popülaritesi, birçok üst seviye oyuncunun Axie Infinity’den ayrılmasıyla önemli halde azaldı.

AXS, kırılma noktasına ulaşıyor

Discord güvenlik uzmanlarına nazaran, bilgisayar korsanları, alternatif bir hesap yöneticisi vermek için MEE6’dan bir reaksiyon rolü özelliği oluşturmak için muhtemelen birinci evvel yönetici hesaplarına saldırdı. Prosedürü kullanan saldırganlar, güvenliği ihlal edilmiş yönetici hesabını gizlerken web kitabı iletileri gönderir.  Axie Infinity projesi, gecikmeler ve hücumlarla son vakitlerde olumsuz hissiyatlara sebep oluyor. Kriptokoin.com olarak daha evvel de bildirdiğimiz üzere Axie Infinity topluluğu, arazi satışlarının başlatılmasındaki gecikmelere ve oyun için verilen ödüllerden ötürü hayal kırıklığına uğramıştı. Proje hacklenmeye devam ederken birçok oyuncu oyundan ayrıldı. AXS tokenlerinin fiyatı da 6 ayda 160 dolardan 20 dolara düştü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.