Alt Coinler

SPK iki halka arzı onayladı

SPK haftalık bültenine nazaran, Konsey, Europen Sanayi İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ’nin pay başına 16,25 liradan, Şeker Gayrimenkul Yatırım İştiraki AŞ’nin pay başına 1,10 liradan halka arzına onay verdi.

Enka İnşaat ve Sanayi AŞ’nin 400 milyon liralık, Hateks Hatay Dokumacılık İşletmeleri AŞ’nin 42 milyon liralık bedelsiz sermaye artırımı, Döktaş Dökümcülük Ticaret ve Sanayi AŞ’nin ise 46 milyon lira bedelli sermaye artırımı onaylandı.

Fibabanka AŞ’nin 2 milyar liralık, Garanti Faktoring AŞ’nin 1 milyar 390 bin liralık, Ereğli Dokuma Turizm Sanayi ve Ticaret AŞ’nin 1 milyar 50 milyon liralık, Korteks Mensucat Sanayi ve Ticaret AŞ’nin 1 milyar liralık, Sarten Ambalaj Sanayi ve Ticaret AŞ’nin 50 milyon liralık, BÇ Küme Tarım İşletmeleri AŞ’nin 25 milyon liralık borçlanma aracı ihraç müracaatına müsaade verildi.

Heyet, Avrupa Yatırım Holding AŞ’nin hisse piyasasında yapılan inceleme sonucunda Alsancak Sıhhat Hizmetleri Ticaret AŞ’ye 153 bin 708 lira idari para cezası verdi.

Türkiye’de yerleşik şahıslara yönelik olarak internet aracılığıyla yurt dışında kaldıraçlı süreç yaptırıldığı belirlenen 39 internet sitesine erişimin engellenmesi için SPK’nin 99. hususunun dördüncü fıkrası uyarınca türel süreçlerin yapılması kararı verildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.