Kripto Para

Sony, Metaverse’te Daha Fazla Etkin Olacak

Global elektronik devi Sony, cümbüş stratejisinin bir kesimi olarak metaverse tecrübeleri kelam konusu olduğunda odaklı bir yaklaşım izleyeceğini duyurdu. Playstation markasının sahibi olan şirket, Fortnite oyununun üretimcileri Epic’e ve öteki bir oyun stüdyosu olan Bungie’ye yapılan evvelki yatırımların bu yeni atağın bir kesimi olduğunu açıkladı.

Oyun ve cümbüş markaları artık daha fazla kullanıcıyı ekosistemlerine girmeye ikna etmek için metaverse tecrübelerini entegre etmeye çalışıyor. Cümbüş ve oyun kelam konusu olduğunda en tesirli şirketlerden biri olan Sony, müşterileri çekmek için metaverse’ten ilham alan tecrübeler eklemekle ilgilendiğini duyurdu.

Bu hafta düzenlenen yıllık strateji toplantısında Sony CEO’su Kenichiro Yoshida şunları söyledi:

“Metaverse birebir vakitte oyunların, müziğin, sinemaların ve animenin kesiştiği bir toplumsal alan ve canlı ağdır.”

Sony’nin öbür şirketlere yaptığı evvelki yatırımları ortasında tanınan çevrimiçi franchise Fortnite’ın imalcileri Epic Games ve Destiny serisinin yaratıcıları Bungee yer alıyor ve bu yeni odağın bir modülü. Şirket tarafından sunulan sayılara nazaran, son mali yılda gelirin %50’den fazlası oyun, sinema ve müzikle ilgili hizmetleri kapsayan cümbüş kısmından geldi.

Sony, metaverse dalında önderler ortasında bir yer elde etmek için Playstation’ı kullanmayı planlıyor. Sony Playstation, dünyadaki en büyük kullanıcı tabanlarından birine sahiptir, bu nedenle bu yeni metaverse planları için bir araç olarak hizmet edebilir. Bu manada şirket, “çeşitli işleri ve oyun teknolojisindeki uzmanlığı tarafından sağlanan eşsiz güçlerden yararlanmayı ve metaverse alanında yeni cümbüş tecrübeleri yaratmayı” amaçladığını belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.