Alt Coinler

Son Dakika: LUNA ve UST İçin Şoke Eden Dokümanlar Sızdı!

Terra Luna, tüm makus nedenlerle hala manşetlerde. Haftalar içinde pahasının %95’inden fazlasını silen büyük bir fiyat düşüşü yaşadıktan sonra, grafiklerde görünmeye devam etmek için uğraş ediyor. Bununla birlikte, Do Kwon tarafından yönetilen Terra grubu, artık kripto topluluğundan büyük bir reaksiyonla karşı karşıya.

Do Kwon LUNA ve UST’nin çökeceğini biliyordu

Sızan evraklara nazaran, Do Kwon, Terra Luna ve UST bir çökmeden birkaç gün evvel Terraform Labs’ı feshetti. Bu sızıntı, Terra topluluğu ve genel olarak kripto piyasası genelinde titremelere neden oldu. Kimse hakikaten Do Kwon’un bunu yapabileceğini düşünmedi. Daha da değişik olanı, topluluğa bundan bahsetmemesidir.

Terra (LUNA) bir rug pull olabilir mi?

Sızıntının detaylarında, Güney Kore’deki Terraform Labs’ın feshedilmesiyle ilgili dokümanlar hakkında daha fazla bilgi içeren bir Reddit gönderisinde yayınlandı. Ortaya çıkan dokümanlara nazaran, Do Kwon 30 Nisan’da şirketi feshetmek için müracaatta bulundu. 4 Mayıs’ta müracaat sonuçlandı ve Terraform Labs Güney Kore’deki varlığını sona erdirdi. Lakin, Do Kwon şirketi Singapur’a taşıdı, fakat orada lisans almak için uğraşmadı.

Ortaya çıkan daha fazla detay, Do Kwon’un Terra Vakfı aracılığıyla 52.189 BTC’yi Gemini borsasına aktardığını ortaya koyuyor. Ayrıyeten 28.205 BTC daha Binance’e aktardı. Aktarılan kripto paraların toplam pahası 2 milyar dolardı ve bir kaza durumunda LUNA ve UST fiyatını desteklemek için yedek dayanak olarak tutuldu. Topluluk artık bu kripto paraların sahiden amaçlanan gaye için mi kullanıldığını yoksa transferlerinin Terra topluluğunu geçersiz bir kisve altında soymak için mi tasarlandığını merak ediyor. Fotoğrafın başka tarafında, şirketi dağıtmadan öteki bir ülkeye taşıyamazsınız. Terra’nın CEO’su için bahtsız bir zamanlama olabilir.

Terra Luna’nın çöküşü piyasanın namını lekeledi

Luna’nın desteklediği stablecoin UST ile birlikte çöküşü, kesimdeki birçok kişinin çeşitli kriptoların güçlü piyasa değişimlerine dayanma gücünü sorgulamasına neden oldu. Dahası, Do Kwon’un dahil olduğu olayların kronolojik sıralaması kripto piyasanın makûs bir duruma soktu. Birçok kripto eleştirmeni, piyasayı uzun müddettir dolandırıcılık ve rug pull ile dolu bir ekonomik terör alanı olarak görüyor.

Kriptokoin.com haberlerinde yer verdiğimiz üzere, LUNA ve UST’yi yeninden canlandıracak bir teklifin duyurulması her iki kriptonun fiyatını da %5’in üzerinde yükseltti. Detayları bu makalede ele aldık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.