Alt Coinler

Sıradaki ApeCoin Hangisi? “Bu 3 Altcoin’e Bakın”

ApeCoin (APE), tıpkı birçok altcoin üzere bu hafta önemli bir satış baskısı gördü. Geride bıraktığımız hafta, kripto piyasaları üzere, kripto yatırımcıları için de büyük kayıplarla geçti. Cuma günü biraz satın alma baskısı görülse de, bu rallinin devam edip etmeyeceği belirli değil. Sonuç olarak 2022 yılı, rallilerde yapılan satışlarla dolu bir yıl oldu.

Kritpto para piyasasında hala endişe hakimken, analist, sıradaki ApeCoin olabilecek coin’i arıyor

Bu yaşananların en büyük nedeni ise, şu anda içinde bulunduğumuz makro ortam. İçinde bulunduğumuz ortam, son yıllarda gördüklerimizden büsbütün farklı. Federal Rezerv, faiz oranlarını yükseltmeye ve piyasalardan likidite çekmeye niyetli. Böylelikle, geçmişte çeşitli kripto para üniteleri için inanılmaz büyümeyi finanse eden ucuz sermaye artık yok.

Kesimin önde gelen isimlerinde Chris MacDonald, rallilerde yapılan satışlar sırasında dikkatini çeken birkaç altcoin olduğunu söyledi. ApeCoin üzere bu token’lerin birden fazla hala başladıkları yerin çok üzerinde. Analist, sıradaki ApeCoin olabileceğini düşündüğü üç kripto para ünitesini açıkladı. Kriptokoin.com olarak, rallilerde dikkat çeken ve sıradaki ApeCoin olmaya aday üç altcoin’i paylaşıyoruz.

İşte sıradaki ApeCoin olma potasiyaline sahip 3 altcoin:
Axie Infinity (AXS)

Analis, Axie Infinity (AXS)’in bir göğüs parası olmadığını, en azından, birçok yatırımcının Axie Infinity’yi bu biçimde adlandırmayacağını söyledi. Bu proje blockchain tabanlı bir metaverse oyunudur. Öteki metaverse ile ilgili token’ler üzere, Axie Infinity de geçen yıl inanılmaz bir boğa koşusu gördü. Fakat o vakitten beri, Axie Infinity, Meta Platforms (NASDAQ:FB) ve öteki metaverse ile ilgili pay senetleri ile birlikte bariz nedenlerle büyük bir düşüş yaşadı.

Axie Infinity’nin bu listeye ApeCoin ile karşılaştırılabilir olarak dahil edilmesinin nedeni, ApeCoin’in Otherside metaverse projesi aracılığıyla metaverse ile olan bağlarıdır. Bu proje kesinlikle beklendiği üzere gitmese de, ApeCoin sahipleri, gelecek konusunda epeyce umutlu. Analiste nazaran, her iki token de yüksek riskli fakat yüksek getirisi olan uzun vadeli büyüme fırsatları olarak kıymetlendirilebilir.

Shiba Inu (SHIB)

Tahminen de bu piyasadaki en değerli göğüs coin Shiba Inu (SHIB)’dur. Bu köpek temalı göğüs coin, fevkalade bir yükselişle piyasaya girdi ve bir evvelki yıl, erken periyot yatırımcılarına milyonlar kazandırmayı başardı. Bununla birlikte, geçen yılın sonlarında doruğa ulaşmasından bu yana, Shiba Inu artık tüm vakitlerin en yüksek düzeyinden yaklaşık yüzde 85 düşüş yaşamış durumda. Bu hareket, genel kripto piyasalarındaki berbatlaşan fiyat hareketiyle örtüşüyor.

Buna nazaran, kripto dünyasında en çok izlenen göğüs coin’lerden biri olarak, yatırımcılar Shiba Inu’yu daha fazla sattı. Bununla birlikte, Shiba Inu’yu daha yükseğe çıkaran tokene mahsus kimi faktörler var. Bilhassa Elon Musk’tan gelen tweetler geçmişte bu tokeni güçlendirdi. Buna nazaran, Elon Musk’ın Twitter’ı meselesiz bir halde satın alırsa, bu gelişme, Shiba Inu boğalarını epey heyecanlandıracaktır. Bu listedeki öbür altcoin’ler üzere Shiba Inu da spekülatif. Lakin, spekülatif riske dayalı yatırım arayanlar için, SHIB şu anda epey ilgi caziptir.

Dogelon Mars (ELON)

Bu yıl etkileyici bir ilgi gören bir diğer farklı göğüs coin ise Dogelon Mars (ELON). Simge sembolünden de anlaşılacağı üzere, bu, Musk’ın geçen yıl boyunca göğüs token alanının sahip olduğu ünlü statüsünden yararlanmaya çalışan diğer bir göğüs coin. Musk daha çok Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu ile ilgileniyor üzere gözükse de Dogelon Mars, bilhassa isminden ötürü ilgi gördü.

Shiba Inu ve öbür göğüs kripto paralar üzere, Dogelon Mars da kendini adamış takipçilerden oluşan ve büyüyen bir topluluğa sahip. Bununla birlikte, gelecekte bir noktada gerçek bir yarar üretilecek olursa, bu altcoin, ApeCoin üzere devasa karlar sunabilir. Dogelon Mars, bu listedeki en spekülatif göğüs kripto para ünitesidir. Göğüs coin’ler yatırım için yüksek riskli, yüksek ödüllü sanal alanlardır. Bununla birlikte, kısa müddette ömrü değiştiren getiri potansiyeline olan ilgi devam etmektedir. Bu sona erene kadar, bu token’ler, bu düşük düzeylerdeki yatırımcılar için farklı ve spekülatif yatırımlar olarak kalacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.