Borsa

‘Sigorta Haftası’ başlıyor

Bu yıl 11’incisi kutlanacak olan Sigorta Haftası’nda, Türkiye Sigorta Birliği (TSB) önderliğinde, 23-24 Mayıs tarihlerinde Swissotel the Bosphorus’ta ‘Türkiye Memleketler arası Sigorta Zirvesi’ düzenlenecek. Tepenin açılış konuşmalarını Hazine ve Maliye Bakanı Dr. Nureddin Nebati, TSB Lideri Atilla Benli, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu Lider Vekili Ali Ersoy yapacak.

Sigorta Haftası kapsamında da ‘Sigorta Pazarları ve Emeklilik Yatırım Fonlarının Pandemi Sonrası Değerlendirilmesi’, ‘Sigortacılar İçin İklim Değişikliği Sorunu ve Sürdürülebilirlik’, ‘Sigorta ve Kişisel Emeklilik Kesiminde Yapay Zekanın Geleceği ve Insurtech’, ‘Türk Sigorta Pazarları Ortasında İş Birliği Beklentileri’ panelleri düzenlenecek.

TSB Genel Sekreteri Özgür Obalı açıklama yaparak, Sigorta Haftası’nın 2011 yılından bu yana sistemli olarak kutlandığını, temel hedefin ise sigortacılığı kamuoyuna tanıtmak, yararlarını anlatmak olduğunu söyledi. Sigorta Haftası’nın bu yılki mottosunu ise ‘Sigorta Değer Bilmektir’ olarak belirlediklerini tabir eden Obalı, Sigorta Haftası kapsamında düzenlenen doruklarda, yüklü olarak milletlerarası iştirakçilerin konuk olduğunu belirterek, “Son devirde yaşadığımız ve en oyunun kuralını değiştiren mevzulara odaklandık. Bunlardan biri pandeminin hayatımızda yarattığı temel değişiklikler, ikincisi iklim değişikliği, üçüncüsü de dijitalleşme. Doruklardaki hedefimiz, sigorta ve özel emeklilikte Türkiye ve dünya pratiklerinin dinlemek, mukayese etmek ve önümüzdeki devirdeki ajandamızdaki mevzuları paydaşlarla paylaşmak” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.