Alt Coinler

Sıcak Gelişme: LUNA 2.0 Artık Yayında! Neler Değişti?

Neredeyse bir ay süren dramanın akabinde LUNA 2.0 sonunda yayına giriyor. Şimdiye kadar birçok borsa Terra 2.0 ve airdrop’unu desteklediklerini doğruladılar. İşte yaşananlar…

LUNA 2.0 hayata geçti

Takıma nazaran Kullanıcılar, likit LUNA’ları ile ödül kazanmak ve idare kararlarına katılmak için tercih ettikleri doğrulayıcıya/doğrulayıcılara Terra Station’da stake etmek, lansman sırasında dApp’lerde kullanmak yahut bir borsada süreç yapmak dahil olmak üzere birçok şey yapabilirler. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere şimdiye kadar şu borsalar Terra 2.0 ve onun airdrop’unu desteklediklerini doğruladılar: Binance, Kraken, Huobi Küresel, Bitrue, Bybit, HitBTC, Okcoin, OKX Gateio KuCoin, LBank, Cryptocom, FTX, Bitfinex, Bitget ve MECX Küresel.

Terra grubu, Luna airdrop’unun 28 Mayıs’ta gerçekleşeceğini doğruladı. Aşağıdaki doğrulayıcılar Terra 2.0 takviyesini onayladı Edge Protocol, ChainLayer, BTCSecure, Sigma, TerraBay, Nebula Protocol Astroport, Spectrum, One Planet, Anchor, Sigma, Nexus, Nebula, Coinhall, Prism ve Random Earth. Terra 2.0 fork değil, yeni bir zincir olduğundan, Terra Classic’in dApp’lerinin yeni zincirde yine başlatılması gerekecek.

Terra Classic’in fiyat durumu nedir?

Yeni ağ ile birlikte data platformlarında Terra sayfası da değişti. Yazım sırasında, CoinMarketCap datalarına nazaran Terra Classic (LUNC), yüzde 1.72’lik bir yükseliş ile 0.0001285 dolardan el değiştiriyor. Bugünkü lansmandan evvel idare, yeni başlatılan Terra 2.0’ı ana ağ olarak pozisyonlandırmak için yepyeni ağın ismini, tokenlarını artık LUNA Classic (LUNC) olarak isimlendirilen “Terra Classic” olarak değiştirmek için oy kullandı. Başkalarından farklı olarak, yeni Terra zinciri algoritmik bir stablecoin olmadan var ve sırf toplam 1 milyar tokenlık sabit arza sahip LUNA ile birlikte geliyor. Bu LUNA 2.0 tokenları, arzı 6,5 trilyondan fazla olan yepyeni LUNA Classic tokenlarından başka olarak süreç görecektir.

Bugünkü lansmanın en dikkate kıymet tarafı, Classic zincirindeki Terra paydaşlarına yeni LUNA  coin’lerinin airdrop ile dağıtılmasıdır. Toplam LUNA 2.0 token arzının %70’ini yahut (700 milyon)’unu almak üzere tahsis edildiler. Resmi bir duyuruya nazaran, her kişinin aldığı LUNA 2.0 airdrop ölçüsü, bu tokenların UST’nin ABD dolarından ayrışmasından evvel yahut sonra tutulup tutulmadığına bağlı olarak değişir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.