Alt Coinler

Sıcak Gelişme: Bu 2 Altcoin İçin Temsilciler Meclisi Toplandı!

Son vakitlerde çöküşleriyle gündeme gelen altcoin projeleri olan Terra (LUNA) ve stablecoin’i TerraUSD (UST) için dün, ABD’de kapalı oturum yapıldığı ortaya çıktı. Oturumda, bilhassa ABD dolarına sabitlenmiş stablecoin’lere yönelik düzenlemelerin konuşulduğu belirtiliyor. İşte detaylar…

Terra (LUNA) için kapalı oturum: Neler yaşandı?

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Terra (LUNA) ekosisteminin algoritmik stablecoin’i, 1 dolar sabitinden ayrılarak çöküş yaşadı. Bu durum, Terra’nın idare tokenı LUNA’yı da etkiledi ve iki coin de günler içinde yüzde 100’ün üzerinde paha kaybı yaşadı. Birçok yatırımcının fonlarının erimesine neden olan bu durum, politik figürler tarafından konuşuldu. Zati birçoğu, stablecoin’lere yönelik düzenleme olması gerektiğine dikkat çekiyordu.

ABD medyasına nazaran Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi, Terra hakkında kapalı bir oturum düzenledi. Toplantıya Demokrat milletvekilleri katılırken ABD Kongre Araştırma Analisti Eva Su, Digital Fiat Currency Institute Araştırma Yöneticisi ve Circle’ın strateji ve global siyaset yöneticisi Dante Disparte katıldı ve milletvekillerine hususa yönelik bilgiler verdi. Bilindiği üzere Circle, piyasa pahası ile en büyük ikinci stablecoin olan USD Coin’in (USDC) gerisindeki şirket.

SEC Lideri da altcoin projelerine dikkat çekmişti

Geçtiğimiz gün, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) Lideri Gary Gensler, kurumun 2023 bütçesinde kriptonun oynayacağı role biraz ışık tuttu. Gensler ayrıyeten, düzenleyicilerle iştirak kurmak istemeyen kripto borsaları hakkında yorum yaparak, bir baskının yakın olduğunu öne sürdü.

Gary Gensler, Terra (LUNA) ekosisteminin son zamanlardaki çöküşüne işaret etti. Yatırımcılar, projenin çökmesi sonucunda binlerce, hatta milyonlarca dolar kaybetti. Ayrıyeten, projenin perde gerisindeki karanlık işlerin ispatları ortaya çıkıyor. Artık, Güney Koreli düzenleyiciler, Terra hukuk grubu şirketi terk ettiği için geliştiricilere vergi kaçakçılığı için 78 milyon dolar para cezası veriyor. Ayrıyeten kurucu Do Kwon, yeni bir ağın başlatılmasına yönelik bir hard fork oylaması sundu. Şimdilik oylar hard fork’un lehine olsa da, Twitter’da birçok yatırımcı aslında buna karşı olduklarını ve Kwon’un oylamada hile yaptığını düşünüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.