Alt Coinler

SHIB, Ethereum, AVAX ve Altcoin’ler Çöktü: İşte Nedeni!

Geçtiğimiz gün boyunca, başkan altcoin Ethereum (ETH) başta olmak üzere, birçok altcoin’de düşüş görüldü. Ethereum fiyat çöküşü, ETH’nin 1.800 doların altına kaymasıyla derinleşti. İşte ayrıntılar ve öteki altcoin’lerin fiyat hareketleri…

Ethereum ve öbür altcoin’lerde sert düşüş: Neler oldu?

Yazım sırasında ETH, yüzde 8.52’lik bir düşüş ile gündeme geliyor. Kelam konusu düşüş, ETH’nin yaklaşmakta olan “birleşme” (Ethereum 2.0) güncellemesinin istikrarına yönelik tasalardan ötürü ortaya çıkmış üzere gözüküyor. Öte yandan ETH ağındaki gas fiyatı bu haftanın başlarında 2.54 dolara kadar geriledi. On chain bilgi sağlayan platform Santiment’e nazaran ETH’de düşük fiyatlar görülmesinin sebebi, ağdaki az aktivite, sakinlik ve endişeye işaret ediyor.

ETH dışında, merkeziyetsiz finans (DeFi) alanındaki öteki Blockchain ağlarındaki altcoin’ler de derin bir düzeltme yaşıyor. En son Bloomberg raporuna nazaran, Terra çöküşü, DeFi oyuncularının son derece temkinli olmasına neden oldu. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere merkeziyetsiz finans alanındaki en büyük deneylerden birini destekleyen bir Blockchain ekosistemi olan Terra’nın çöküşünün tesiri, bu ay aslında düşüş eğiliminde olan bir piyasayı yırtıcı bir düşüşe sürükledi.

Fiyatlarda son durum nedir?

Genel olarak birçok tanınan altcoin’in fiyatı, son 24 saatte yüzde 10’a yakın paha kaybetti – kimileri yüzde 10’un da üzerinde düştü. Stablecoin’ler dışında piyasa pahası ile birinci 20’de yer alan kripto paralara bakılırsa, BNB yüzde 7.8, XRP yüzde 1.69 düşmüş durumda. Cardano (ADA) yüzde 8.66 gerilerken Solana (SOL) da kayıp yüzde 11.43 civarında oldu.

Dogecoin (DOGE) yüzde 4.33, Polkadot (DOT) yüzde 8.41, Tron (TRX) yüzde 2.52, Avalanche (AVAX) yüzde 13.24, Shiba Inu (SHIB) yüzde 8.83, Unus Sed LEO (LEO) yüzde 1.32, Polygon (MATIC) yüzde 8.83, Litecoin (LTC) yüzde 5.61 ve son olarak Cronos (CRO) yüzde 8.18’lik bir düşüş yaşadı. Mevcut durumda, stablecoin’ler dışında, birinci 20’de yer alan ve en az bedel kaybedenler XRP ve LEO olarak gözüküyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.