Kripto Para

“Sert Rüzgarlar” 2 Analist, Altın Fiyatı İçin Sıradakini Paylaştı!

Altın fiyatı, ABD faiz artırımı beklentileri ve doların güçlenmesi üzerine Hazine getirilerindeki artışın baskısıyla Cuma günü düştü. Peki, haftalık kapanışı 1.817 dolardan yapan değerli metalde sırada hangi seviyeler var? Kriptokoin.com olarak analistlerin yorumlarını aktarıyoruz…

Altın fiyatı için sırada neler var?

Spot altın, son işlem gününü 1.817 dolar ile kapattı. Gösterge ABD 10 yıllık Hazine getirileri güçlenirken, dolar rakiplerine karşı yüzde 0,4 artarak denizaşırı alıcılar için külçeyi daha pahalı hale getirdi. Altın, Amerikalıların tedarik zinciri darboğazları ve COVID-19 enfeksiyonlarının patlaması; mal kıtlığı ile mücadele etmesiyle Aralık ayında perakende satışların yüzde 1.9 düştüğünü gösteren verilerin yayınlanmasından kısa bir süre sonra yükseldi.

Chicago’daki Blue Line Futures baş piyasa stratejisti Philip Streible, altına yönelik bir yorumda bulundu. Değerli metalin, ekonominin nereye gittiği konusunda “ortalık sakinleşene kadar” insanların portföylerinde yer tutucu olarak hareket ettiğini söyledi. Streible, bu haftaki zayıf verilerin eninde sonunda ya daha geniş piyasalarda satışlara yol açabileceğini ya da Federal Rezerv’in faiz artırımı beklentilerini düşürmesine yol açabileceğini; altının her iki şekilde de arka rüzgara maruz kalacağını da sözlerine ekledi.

Öte yandan büyük finans kurumlarından biri olan TD Securities bir notta, “Piyasaların nihayetinde yoğun bir şekilde ABD Merkez Bankası’nın çıkışına odaklanacağı düşünüldüğünde, önümüzdeki haftalarda daha az kaynak aktarılması, altın fiyatlarını konsolidasyona karşı savunmasız bırakabilir” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.