Kripto Para

SEC Lideri Gensler: “Kripto yatırımcılarını korumak için daha fazla şey yapılmalı”

SEC Lideri Gary Gensler, kripto para varlıklarının epey spekülatif olduklarını ve buralara yönelen yatırımcıların daha fazla müdafaaya gereksinimleri olduğunu söyledi.

Gensler, kripto para varlıklarına yönelen yatırımcıların korunmamaları halinde bu yatırımcıların piyasalara inançlarını kaybedecekleri ikazında bulundu. 

kripto paralara yatırım yapan yatırımcıların, öbür varlıklara yatırım yaptıkları vakitlerde alabildikleri bilgileri kripto para süreç platformlarından alamadıklarını belirten Gensler, yatırımcıların bu süreç platformlarının kendilerine karşı konum alıp almadıklarını yahut o kripto varlıkların sahiden dijital cüzdanlarında olup olmadığını bilemediklerini vurguladı. 

Kripto piyasası merkeziyetsiz olarak bilinse de gerçekte süreç aktivitesinin büyük kısmının bir elin parmakları kadar süreç platformunda gerçekleştiğine dikkat çeken Gensler, bu platformların ve token ihraççılarının kesimin kurallarının ve bilgilendirme siyasetlerinin güzelleştirilmesi için SEC ile birlikte çalışmaları gerektiğini söz etti.

-Foreks Haber Merkezi-

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.