Alt Coinler

Santiment: SHIB ve Bu 3 Altcoin Büyük Sinyali Verdi!

Kripto para piyasasının toplam değeri, Kasım 2021’deki ATH seviyesi 3 trilyon dolara göre %46 düşüşle 1,6 trilyon dolara geriledi. Süreçte Bitcoin dahil neredeyse tüm altcoin projeleri zirve fiyatlardan en az yarı yarıya değer kaybetti. Santiment’e göre en hızlı toparlananlar SHIB, LUNA ve CAKE olabilir. Firmanın bunun için bir dizi metrik paylaşıyor.

Santiment: SHIB, LUNA ve CAKE diğerlerinden daha hızlı toparlanıyor

On-chain analitik firması Santiment, bazı altcoinlerin piyasa genelindeki son düzeltmenin en kötüsünü görmüş olabileceğini ve toparlanmanın yakın olabileceğini söylüyor. Firma, meme token Shiba Inu (SHIB), algoritmik stablecoin Terra (LUNA) ve DEX platformu Pancakeswap’ın (CAKE) zayıf eller teslim olduğu için piyasadaki düşüşten diğerlerinden daha hızlı toparlandığını belirtiyor:

Geçen hafta büyük çoğunluğu hala %20 ila %40 oranında değer kaybeden altcoinlerin ardından, bazıları hızla toparlanıyor. Cesur dip meraklıları için LUNA, SHIB ve CAKE, son 24 saatin ilk 100 lideridir.

Dogecoin’in on-chain metrikleri canlanıyor

Kriptokoin.com olarak verilerini paylaştığımız Santiment, meme coin lideri Dogecoin (DOGE) hakkında bazı görüşlere de sahip. Firmanın verilerine göre, toplam DOGE arzının %23’ünden fazlasına sahip olan mevcut en büyük Dogecoin balinası, en son geçen hafta 200 milyon Dogecoin’i hareket ettirdiği için meme coin on-chain’de hareketli. Santiment daha sonra kâr eden DOGE sahiplerinin yüzdesinin tarihsel olarak düşük bir noktada olduğuna ve bunun yaklaşan bir geri dönüşü işaret edebileceğine dikkat çekiyor:

DOGE hodler’ların toplam kârının en son bu kadar düşük olduğu Mart 2020’de, DOGE HODLer’ların yalnızca %29’unun kârda olduğu COVID kazası sırasındaydı. Mart 2017’den önceki verileri hariç tutarsak, DOGE tarihinde sadece iki kez kar arzı bu kadar düşüktü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.