Borsa

Samsung, Google iş birliği ile ilgili gelecek devir planlarını ve sunacağı yenilikleri paylaştı

Samsung Electronics Taşınabilir Tecrübe Lider Yardımcısı ve Müşteri Tecrübesi Ünitesi Lideri Patrick Chomet, Samsung ve Google (NASDAQ:GOOGL) ortasında devam eden iştiraki ve gelecekte kullanıcılara sunacakları yenilikleri kaleme aldığı çarpıcı bir makale yayımladı.

Chomet, Samsung’un Andorid ekosistemini genişletmek üzere devam eden çalışmalarına değindiği yazısında, bu yılın sonuna yanlışsız daha fazla Google uygulaması ve hizmetinin, Android akıllı telefonlarla birlikte kullanılacağını belirterek, iş birlikleriyle ilgili ipuçları da veriyor,

“Geçtiğimiz yıla nazaran üç kat daha fazla Wear OS işletim sistemine sahip aygıt kullanımda”

“Bundan sırf bir yıl evvel, Google I/O etkinliğinde Google’ın en düzgün eser ve hizmetlerini Samsung’un giyilebilir yazılım ve donanım uzmanlığıyla bir ortaya getiren yeni ve ortak Wear OS platformunun duyurusunu yapma ayrıcalığına sahip oldum. Bu platform Samsung ve Google ortasındaki uzun müddettir devam eden paydaşlığın bir meyvesiydi.

Galaxy Watch4 serisinde Samsung tarafından geliştirilen Wear OS işletim sisteminin kullanılmaya başlanması her iki şirket için de çok kıymetli, ortak amaçlarımızı yansıtan bir adımdı. Kendi Tizen tabanlı yazılım platformumuzu Google’ın işletim sistemiyle birleştirdiğimizde, Wear OS aracılığıyla genel kullanıcı tecrübesinde büyük ilerlemeler kaydedebileceğimizin farkındaydık. Wear OS, esasen hem kullanıcıların hem de tasarımcıların kendilerine mahsus saat orta yüzleri oluşturmalarına yardımcı olduğu Watch Face Studio üzere çeşitli özelliklerin de bulunduğu ve geliştirilmeye devam ettiği bir arayüz.

Bugün geldiğimiz noktada, işbirliğimizi daha da geliştirerek, Samsung Galaxy kullanıcıları için en yenilikçi tecrübeleri ortaya koymaya çalışıyoruz. Bu bağlamda Wear OS işletim sistemi de bu işbirliğinin ne kadar pahalı olduğunu ortaya koyuyor. Geçtiğimiz yıla nazaran üç kat daha fazla Wear OS işletim sistemine sahip aygıtın etkin olarak kullanımda olduğunu düşünürsek, Wear OS’yi büyük bir muvaffakiyet olarak tanımlayabileceğimizi düşünüyorum. Giyilebilir cihazlarımızda yakaladığımız bu büyümeyi, gelecekte gerçekleştireceğimiz daha da büyük yeniliklerin başlangıcı olarak görüyoruz.”

“Kullanıcıların, teknoloji ile genel sıhhat ve zindelik durumlarını iyileştirmelerini istiyoruz”

Giyilebilir aygıtlar pazarının öncü markalarından biri olduklarını belirten Chomet, “Samsung olarak, bu giyilebilir aygıt tecrübesinin daha fazla Android kullanıcısıyla buluşturulmasının ne kadar kıymetli olduğunun şuurundayız. Bu tecrübeleri geliştirirken, kullanıcıların günlük ömrünü kolaylaştıracak iyileştirmeleri hayata geçirmeden evvel onlara kulak veriyoruz. Wear OS işletim sisteminin geliştirilmesi, Wear OS uygulamalarını geliştiren Android geliştiricilerin, akıllı telefon uygulamalarından çarçabuk kod taşımalarına imkan sağladı. Galaxy kullanıcıları, Wear OS uyumlu bir uygulamayı Google Play Store üzerinden indirdiklerinde, birebir uygulamayı şayet istiyorlarsa Galaxy Watch akıllı saatlerine de indirebiliyorlar.

Samsung Galaxy kullanıcıları, bu işbirliği ve platformun sunduğu yeni özelliklerden birinci faydalanan kullanıcılar olurken, bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz en dikkat cazip giyilebilir aygıt lansmanı olan Galaxy Watch4 serisine de imza atmış olduk. Kullanıcılarımız, bir yandan Galaxy tecrübesinin keyfini çıkarırken, bir yandan da teknoloji ile genel sıhhat ve zindelik durumlarını iyileştirmeleri için onları teşvik ediyoruz. Bu doğrultuda da kullanıcılara sunduğumuz ‘Health Connect’ uygulaması, kullanıcılarımıza bütüncül sıhhat tahlilleri sunma konusundaki gayretlerimizi gösteriyor.

“Samsung olarak, Android ekosisteminin genişlemesine takviye oluyoruz”

İş birliğimizin ve başarımızın birinci yılını kutlarken, Galaxy Watch4 kullanıcılarına yeni tecrübeler ve avantajlar sunarak ekosistemimizi daha da genişletiyoruz. Yaz aylarında Galaxy Watch4 kullanıcıları da artık aygıtlarına daha süratli ve daha doğal ses etkileşimleri, süratli cevaplar ve hareket halindeyken takviye sunabilen Google Asistan’ı indirebilecekler.

Çok yakında kullanıcılarımız Spotify’ı Google Asistan üzerinden kumanda ederek, yalnızca sesli komutla müzik değiştirebilecekler. Bununla da kalmıyor, yıl sonuna hakikat daha fazla Google uygulaması ve hizmetinin, Android akıllı telefonlarla birlikte kullanılması için çalışıyoruz. En kapsamlı ve kusursuz giyilebilir aygıt tecrübesini sunan Galaxy Watch akıllı saatler için bu uygulamaları optimize ediyoruz.

Tüm bu anlattıklarım, Google ile yaptığımız paydaşlığın bize neler sunabileceğinin ve kullanıcılarımızdan gelebilecek geri bildirimlerin sırf küçük bir kısmı. Galaxy Watch serisi aygıtlar, özel dizaynlarımız, varlıklı saat yüzü ekosistemimiz ve bütüncül sıhhat platformumuz sayesinde, halihazırda Android akıllı telefon kullanıcılarının gözdesi. Bu seri için üzerinde çalışmaya devam ettiğimiz yeni kuşak inovasyonlarımız ve ekosistem genişletmelerimize ait yeni bilgileri sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyorum. Çok daha heyecan verici yeni haberler için bizi takipte kalın!”

-iDeal Haber Merkezi-

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.