Kripto Para

Ripple, Karbon Piyasasına 100 Milyon Dolar Yatırım Yapacak

Blokzinciri devi Ripple, iklim gayeleri için karbon piyasasına yatırım yapmak üzere 100 milyon dolar ayırdığını duyurdu.

Ripple, yaptığı basın açıklamasında karbon giderme faaliyetlerini hızlandırmak ve karbon şirketlerine yapılan yardımlar aracılığıyla pazarın gelişmesine dayanak olmak gayesiyle 100 milyon dolar ayırdı. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse husus hakkında şu sözleri kullandı:

“100 milyon dolarlık taahhüdümüz, yenilikçi teknoloji, stratejik sermaye ve yetenek dahil olmak üzere kaynakları devreye sokarak şirketlerin iklim değişikliğini ele almasına yardımcı olmak için global aksiyon davetine direkt bir karşılıktır. Emisyonları azaltmak ve düşük karbonlu bir geleceğe geçiş çok değerliyken, karbon piyasaları da iklim amaçlarına ulaşmak için değerli bir araç.”

Bilindiği üzere Ripple, karbon emisyonu konusu ile yakından ilgilenen bir şirket. Ripple’ın bu ilgisi, geçtiğimiz yıl ortaya çıkan ve Bitcoin’de büyük bir düşüş yaratan Bitcoin güç FUD’ının altında Ripple’ın olduğu savlarının ortaya atılmasına da neden olmuştu. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.