Alt Coinler

Ripple CEO’su: Çok Riskli Coinler Var! Sıfıra Gidecekler

Dünya Ekonomik Forumu’nun Davos’taki yıllık toplantısına katılan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, kripto dünyasında düzenleyici netliğe acil gereksinim hakkında geniş açıklamalar yaptı. Oturumun bir kısmında Garlinghouse, sıfıra gideceklerini söylemesine karşın proje sayısının 20 bine yaklaştığını vurguluyor.

Ripple CEO’su, Japonya ve Singapur’un düzenlemeler konusunda daha ileride olduğunu söylüyor

Ripple şirketi şu anda SEC tarafından 2013 yılında XRP’nin satışı konusunda açılan bir davaya karışmış durumda. Garlinghouse, hükümetlerin finansal sistemleri denetim ettiği konusunda uyarıyor. Düzenlemelerin yıllar boyunca değişmesinin pek mümkün olmadığını söylüyor. Kripto kesiminde düzenleyici mutlaklığın olmamasıyla ilgili bir soruları yanıtlayan Ripple CEO’su, düzenleyici netliğin çözülmesi gereken bir sorun olduğunu belirterek, ABD’nin kripto kesimi için net kurallar belirlemede geride kaldığını da kelamlarına ekliyor:

ABD’ye dahil olmayın diyorum zira kimilerinin düşmanca ve belgisiz olduğu yer burası ve Japonya ve Singapur’da çok daha uygun netlik var ya da global olarak yatırım yapmak için İsviçre’ye gidin, daha fazla netliğe sahip olmak, daha fazla katılık [yeniliği teşvik etmeye] yardımcı olacaktır.

Brad Garlinghouse, dava açılmadan evvel SEC’i birkaç kere ziyaret ettiğini açıkladı

Tıpkı vakitte Ripple’ın idare heyeti üyesi olarak da misyon yapan Garlinghouse, çok çeşitli hususlarda yorum yaptı, bilhassa de Amerika Birleşik Devletleri’ndeki G20 ülkelerine karşı mevcut düzenleme durumuna değindi. Konuşmanın ilerleyen saatlerinde Garlinghouse, şahsî olarak SEC ofisine “dava açma kararına kadar geçen yıllarda dört yahut beş kez” gittiğini açıkladı ve XRP’nin yasal olarak sınıflandırılmış güvenlik olması gerektiğini belirttiğini söyledi.

Kıymeti sonunda sıfıra gidecek altcoin’lere gelince, Garlinghouse, bu açıklamaları yaptığı periyotta piyasada 2 bine yakın altcoin olduğunu, lakin şu anda bu sayısının 19 bine ulaştığını söylüyor. Kendisine nazaran bu projelerin %99’u sıfıra gidecek. Yalnızca gerçek dünyaya temas eden altcoin projeleri ve şirketler hatta kalacak. Bu mevzuda XRP’yi örnek veren Garlinghouse, token’in hudut ötesi ödemeleri kolaylaştırıldığını ve sıkıntıları ortadan kaldırdığını söylüyor.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, geçtiğimiz günlerde SEC Lideri Gary Gensler, SEC’in büyük kripto para uygulama planlarından bahsetti. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.