Alt Coinler

Ripple Avukatı Elon Musk’ı Uyardı: DOGE’a Dikkat!

Ripple avukatı, Elon Musk’ı Dogecoin’i (DOGE) teşvik ederek SEC’in probleminden kaçınması için uyardı. Bu ikaz Elon Musk’ın tanınan göğüs coin’in elektrikli otomobiller ve başka aksesuarlar da dahil olmak üzere Tesla eserlerini satın almak için kullanılabileceğini açıklamasından birkaç ay sonra geldi.

Ripple avukatından Musk’a ikaz

Avukat Deaton, Tesla işvereninin ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kurbanı olmasını istemiyor. Ripple v. SEC davasında açık kelamlı bir avukat olan avukat John Deaton, Dogecoin’e (DOGE) verdiği büyük dayanağın akabinde Tesla CEO’su ve kurucusu Elon Musk’ı Menkul Değerler ve Borsa Komitesi ile başını belaya sokmamak için dikkatli davranması konusunda uyardı. Bugün bir tweet’te avukat Deaton, Musk’ın tanınan memecoin üzerindeki tesirinden bahseden bir XRP sahibine cevap olarak Tesla yöneticisini uyardı. @JayBlessed901 kullanıcı ismini kullanan Twitter kullanıcısı, ABD menkul değerler maddelerini ihlal ettiği argümanıyla Ripple’a dava açan güvenlik kurumu SEC’in ikili standardından şikayet etti ve aşağıdakileri söyledi:

Elon, DOGE hakkında tweetler atıyor ve Ripple’ın çabucak hemen her büyük finans kurumuyla muahedesi var ve Gary Gensler onları rehin tuttuğu için XRP hâlâ baskı altında kalıyor. Müdafaanız için teşekkür ederim Gary.

Tweet’e karşılık veren avukat Deaton, Musk’ı Dogecoin’in yaygın olarak benimsenmesini teşvik etmeye devam ederken dikkatli davranmaya çağırdı zira SEC bir gün kripto para ünitesini tıpkı Ripple’ın XRP’sinde yaptığı üzere bir “menkul kıymet” ilan edebilir. Bu olursa, hem Musk hem de şirketleri Tesla ve SpaceX’in menkul değer maddelerini ihlal etmekle suçlanabileceğini öne sürdü.

SpaceX DOGE’u kabul edecek

John’un karşılığı, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere dün Elon Musk’ın SpaceX’inin eserler için Dogecoin’i yakında kabul edeceğini doğruladığı duyurusundan sonra geldi. Elon Musk’ın açıklaması, Musk’ın tanınan göğüs coin’in elektrikli otomobiller ve başka aksesuarlar da dahil olmak üzere Tesla eserlerini satın almak için kullanılabileceğini açıklamasından birkaç ay sonra geldi.

Avukat Deaton’ın uyarısı, devam eden Ripple v. SEC dava gelişmelerine dayanıyor.  Yakın vakitte Ripple v. SEC davasında 67.000’den fazla XRP sahibini temsil etmek için bir talepte bulunan avukat Deaton, yalnızca Musk’ı SEC’in suçlamalarından uzak tutma konusundaki kaygılarını lisana getiriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.